איתי סמדר

 | 

מנכ"ל רוטשטיין התחדשות עירונית

איתי סמדר (44) מנכ"ל רוטשטיין נדל"ן התחדשות עירונית בע"מ, המתמחה בייזום, ניהול וביצוע של פרויקטי התחדשות עירונית בכל הארץ.

רוטשטיין נדל"ן היא חברה ציבורית הפעילה מעל ל-70 שנה, ומאז הקמתה עוסקת ביזום וביצוע פרויקטים גדולים למגורים ברחבי הארץ. רוטשטיין בנתה ובונה שכונות מגורים ברמת השרון, בת ים, נתניה, באר יעקב, תל אביב, רמת גן, פרדסיה ,מגדל העמק, לוד, קרית מלאכי, כפר יונה, אור עקיבא, טירת כרמל, בית שמש ועוד. החברה נסחרת בבורסה בתל אביב מאז שנת 1993. אבישי בן-חיים מכהן כמנכ"ל החברה. בתחום ההתחדשות העירונית, לחברה צבר של כ-18,500 יחידות דיור בשלבים שונים של ביצוע, שיווק, תכנון ופיתוח עסקי, הצפויות לתרום לחברה רווח גולמי בסך של למעלה מכ-3 מיליארד ש"ח (חלק החברה) ומרביתן צפויות להתחיל להיבנות בין השנים 2025-2029.

על רגעי השיא המקצועיים במהלך שנות פעילותו בתחום, מספר סמדר: 
"הריסת המבנים הישנים בפרויקטי התחדשות עירונית מהווה נקודה משמעותית בכל פרויקט פינוי בינוי, לאחר שנים של עבודה תכנונית מאומצת יחד עם הדיירים הוותיקים ואנשי המקצוע, ולקראת התחלת הבנייה החדשה. אחד הרגעים המרגשים הזכורים לי הוא רגע קבלת אישור גורמי התכנון לקידום פרויקט פינוי בינוי במתחם גלבוע בלוד, הכולל 60 יח"ד דיור ישנות ובמקומן ייבנו 488 יח"ד חדשות ב- 5 מבנים חדשים וכ-2,000 מ"ר מסחר.  

הפרויקט קיבל את האישורים הנדרשים בזמן שיא, תוך שיתוף פעולה הדוק עם הוועדה המקומית והוועדה המחוזית לתכנון ולבניה. כך גם השלבים הראשוניים בפרויקט של החתמת הדיירים, נעשו באפקטיביות רבה ובעבודה משותפת עם נציגי בעלי הדירות, למרות מורכבות תכנונית ובירוקרטית של רישומי הדירות הישנות בבעלותם. לוד היא עיר במרכז הארץ, שמשוועת להתחדשות עירונית שתסייע לה להתקדם ולהתפתח, ואנו גאים על הזכות לסייע בכך. בדרך זו תוכל השכונה החדשה והעיר בכלל למשוך אליה אוכלוסיות חדשות, כולל משפחות צעירות ומשפרי דיור שמחפשים פתרונות דיור איכותיים. הקירבה למרכזי התעסוקה כולל משרדי חברות מובילות במשק, לנתב"ג ולרכבת מהווים פוטנציאל אדיר להתחדשות והתחזקות העיר". 

לשאלה כיצד מקדמים תהליכים בתקופה מאתגרת זו, משיב סמדר:
"החברה ממשיכה בקידום אסטרטגיה ברורה אותה היא מובילה. החברה זוכה להבעת אמון בשוק ההון והיא בעלת איתנות פיננסית. דו"חותיה השנתיים לשנת 2023 שפורסמו לאחרונה מראים את תוצאותיה המצוינות של החברה, על אף האתגרים הכלכליים במשק ומלחמת חרבות ברזל. בתקופה האחרונה חתמה החברה על גיוס הון משמעותי מחברת כלל ביטוח, המהווה חלק מהיערכות החברה להרחבת היקפי פעילותה. בכוונת החברה להמשיך לפעול לצמיחה, והיא צפויה לצאת בשנים הקרובות בשיווק של אלפי יחידות דיור ולהכיר בהכנסות של כ-6 מיליארד שקל עד לסוף 2027".

איתי סמדר // צילום: רז רוגובסקי איתי סמדר // צילום: רז רוגובסקי
נגישות