עו"ד זיו גרומן

 | 

בעלים משרד גרומן ושות'

עו"ד זיו גרומן (45) הנו מייסד ומנהל פירמת עורכי הדין גרומן ושות', המתמחה בנדל"ן, בדגש על התחדשות עירונית.  במהלך 17 שנות פעילותה בתחום, פירמת גרומן ושות' נטלה חלק בלמעלה מ-300 פרויקטים מהגדולים והמשמעותיים בישראל, המתפרסים בכל רחבי ישראל מאילת ועד קריית שמונה, כאשר עיקר הפעילות מרוכזת, בין היתר, בתל אביב, רמת גן, פתח תקווה, בת ים, חולון, הרצליה, ועוד. 

הפירמה מעניקה מעטפת משפטית מלאה הן לחברות יזמיות והן לבעלי דירות, לרבות שירותי ליטיגציה אזרחית, הכוללים ייצוג משפטי בכל הערכאות המשפטיות בישראל.

הפירמה מייצגת ומלווה מאות בעלי דירות בפרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי, החל משלב ההתקשרות הראשוני עם היזם, רתימת בעלי הדירות בפרויקט, עריכת הזמנה להציע הצעות לבחירת היזם וניהול מו"מ מולו למקסום התמורות לבעלים, עריכת הסכמים מול יועצים מקצועיים, בטוחות וערבויות, וכן מעניקה סיוע בפתרון מחלוקות עד לסיום הפרויקט, לרבות בתקופת הבדק ורישום זכויות הבעלים בדירות החדשות על שמם בלשכת רישום המקרקעין. 

במקביל, המשרד מתמחה בייצוג חברות יזמיות וחברות קבלניות מהגדולות במשק, לרבות חברות ציבוריות, החל משלב ההתארגנות, התכנון, המימון, המיסוי, ייצוג בהתנגדויות, עררים ובהתנהלות מול הרשויות, רישומים ועוד, כך שלפירמה יש יתרון מובהק בהיכרות והבנה מעמיקה עם הצד היזמי לרבות ההיבטים המסחריים של עסקאות פינוי – בינוי.

על רגעי השיא המקצועיים במהלך שנות פעילותו בתחום, אומר גרומן:
"צריך ללוות פרויקט מההתחלה ועד הסוף כדי להבין שלכל פרויקט יש את הייחודיות שלו. מהפגישה הראשונה בה מתגלים לא פעם חילוקי דעות בין בעלי הדירות וחוסר הבנה והרבה מאוד חשש, וכלה בהתגברות על לא מעט מכשולים וקשיים במהלך הדרך, הריסת הבניינים הקיימים ובניית בניינים חדשים ומפוארים במקומם, ועד ההגעה לקו הסיום במהלכו אנו רואים את העיניים המתרגשות של בעלי הדירות אשר מקבלים דירה חדשה – אלה בהחלט רגעי השיא. זה אושר גדול, להוביל יחד עם בעלי הדירות והיזמים את הפרויקטים השונים, ולדעת שאתה עומד מאחורי כל הדבר הטוב הזה".

לשאלה כיצד מקדמים תהליכים בתקופה מאתגרת זו, משיב גרומן:
"יוזמה, יצירתיות, חשיבה מחוץ לקופסה, נחישות ודבקות במטרה. זו בדיוק רוח התקופה, כשהגלים מתחזקים, החזקים מתגלים, ואנחנו צריכים להיות יצירתיים כדי להתגבר על מכשולים שמתגלים בדרך למימוש פרויקט. הצורך בפתרונות נדל"ן ובקידום פרויקטים רק עולה לאור המצב, ולכן אנחנו צריכים לדעת לפתור את האתגרים. התקופה הזאת מחייבת אותנו להיות טובים ויעילים יותר". 

נגישות