דנה סנדר

 | 

מנכ"לית ובעלים קבוצת ארנו קפיטל

דנה סנדר (41) מנכ"לית ובעלים קבוצת ארנו קפיטל, חברה המתמחה במימוןוליווי חוץ בנקאי למיזמי נדל"ן, הכוללים את מגוון רבדי המימון הנדרשים ליזם ולפרויקט החל מאשראי בכיר, ערבויות נדרשות עפ"י חוק המכר, השלמות הון ואשראי כנגד נכסי נדל"ן. את תחילת דרכה בעולם הנדל"ן עשתה סנדר לפני כ-11 שנים, וכיום חתומה חברת ארנו קפיטל על ליווי של עשרות פרויקטים בשלבי ביצוע ותכנון, מדן ועד אילת. 

על שיאיה המקצועיים במהלך שנות פעילותה בתחום, אומרת סנדר:
"מטבע האדם כל אירוע ראשוני הוא מאוד מרגש, בין אם זה הפרויקטים הראשונים שלוו בתחילת הדרך וכמובן גם סיומם, כמו גם תחומי מימון חדשים או סגמנטים חדשים כמו מימון וליווי מכרזי מינהל ראשונים (מחיר למשתכן בשעתו), וכן פרויקטים מורכבים שהיה צורך בפתרונות יצירתיים, משפטית ומימונית. כמו כל ענף או מקצוע בעולם, היופי והריגוש באים כאשר מבינים שסביבת העולם דינאמית ומשתנה, ולדעת להתאים את המערכת ולזוז עם הגבינה".

לשאלה כיצד מקדמים תהליכים בתקופה מאתגרת זו? משיבה סנדר:
"התקופה מאתגרת ולא רק בגלל המלחמה. ענף הנדל"ן בארץ חווה שפל כבר למעלה משנה, כמובן הרבה בשל המלחמה, אך עוד לפני כן, בשל חוסר הוודאות והרפורמה המשפטית שפגעה מאוד במשק, יחד עם חולשה כלכלית בענף ההייטק שהוא המנוע של השקעות בנדל"ן, במיוחד באזורי הביקוש. המלחמה הוסיפה רובד נוסף שהוא מחסור בפועלים וידיים עובדות, אשר מייקר מאוד את עלויות הבנייה ומעכב הוצאה לפועל של פרויקטים. עם זאת, אנחנו מאמינים בשוק הנדל"ן למגורים בישראל, ומניחים שאחרי השפל תבוא הגאות, אך עם שמרנות מתבקשת והנחות מחמירות ביחס לעבר. דווקא בתקופה הזאת, אנחנו מאמינים שליזמים טובים עם פרויקטים איכותיים יש מקום. גם בתקופה הזאת ואולי במיוחד בתקופה הזאת, אנחנו פותחים את הדלת בפני יזמים שמחפשים מימון ופתרונות אשראי לפרויקטים, תוך אמון מלא כי השוק ישוב לצמוח ורוצים לקחת חלק בהנעתו".

נגישות