יעקב (ינקי) קוינט

מנהל רשות מקרקעי ישראל

יעקב (ינקי) קוינט, בן 49, נשוי ואב לחמישה, מכהן מזה כשנתיים כמנהל רשות מקרקעי ישראל. את דרכו המקצועית בתחום הנדל"ן והפיתוח הוא החל לפני כ- 20 שנה
וכיהן בין היתר כיועמ"ש לרשות מקרקעי ישראל וכמנהל רשות החברות הממשלתיות. במשך השנתיים האחרונות הוא קידם תוכניות בהיקף של 208 אלף דירות בישראל.
בין הישגיו, הוא חתום על הסכמי שוהם לפינוי בסיסי צה"ל, במסגרת הסכם עם משרד הביטחון להעתקת בסיסי צהל לצורך ניצול מקסימלי של שטח לטובת פתרון משבר הדיור.
עוד הוא חתום על ההחלטה המאפשרת קבלת תמורה כספית למיזמי התחדשות עירונית חלף מגרשי השלמה, ובכך מעודד ביצוע מיזמי התחדשות עירונית.

מה אומר קוינט לסיכום שנת 2022?
 "זו היתה שנת שיא בכמה פרמטרים של רשות מקרקעי ישראל. הן בשיווקים, הן בפרסומים, בהכנסות ואף בלימת עלית מחירי הקרקע. הנהגנו השנה מדיניות שפעלה במקביל הן להגדלת היצע הקרקעות למגורים והן להוזלת מחירי הדירות לצעירים ולמשפחות שעדיין אין בבעלותם דירה. הצלחנו להגיע השנה ליעד שיא בשיווקי קרקעות למגורים וניתבנו את עיקר נתח יחידות הדיור במכרזים ל'דיור מוזל בהנחה' לטובת זוגות צעירים. למעלה מ-20,000 זכאי משרד השיכון כבר זכו ב-3 ההגרלות הקודמות השנה, הרישום להגרלה רביעית נמצא בעיצומו. הערכות השמאים במכרזים המוזלים כגון 'דירה בהנחה', 'מחיר מטרה' וכדומה מראים נתונים מעודדים מאוד כך שזוגות רבים שיזכו בהגרלות הבאות יוכלו לממש את זכותם ולקבל דירות במחירים מוזלים בעשרות אחוזים מהמחירים בשוק גם במרכז הארץ וגם בפריפריה. 

"נמשיך לפעול בכל הארץ ובכל דרך על מנת שמשפחות ישראליות רבות ככל האפשר יזכו לממש את חלומן ולהגיע לדירה משלהן".

נגישות