יגאל דמרי

מנכ"ל ובעלים י.ח דמרי

יגאל דמרי (66) הינו בעל שליטה, מנכ"ל ודירקטור חברת י.ח. דמרי בניה ופיתוח, מחברות הבניה הגדולות בישראל, המתמחה בתכנון ובניית שכונות מגורים, מסחר, משרדים ותיירות בארץ ובחו"ל.

את הקריירה שלו בענף הבניה החל דמרי כקבלן שיפוצים בנתיבות, עיר מגוריו ביחד עם אביו חזקיה. תחילה עבד דמרי בשיפוץ מקוואות ובהמשך הפך לקבלן מבצע וליזם. בשנת 1989 הקים את חברת י.ח. דמרי, שבראשית דרכה התמקדה בבניה בעיר הדרומית, בה הוא נחשב עד היום ל"בנאי של נתיבות". בשנות ה-90 עם גל העלייה מברית המועצות לשעבר פרצה החברה קדימה כאשר בנתה כ-15 אלף יחידות דיור, שנתנו מענה לעולים החדשים. במרוצת השנים היא הרחיבה את פעילותה לתחום הנכסים המניבים, וכבר למעלה מעשור פועלת גם בתחום ההתחדשות העירונית. משנת 2004 נסחרת י.ח דמרי בבורסה לני"ע בת"א ומניותיה נכללות במדד ת"א 90 ובמדד ת"א נדל"ן.

י.ח. דמרי, מחברות הבניה הגדולות והרווחיות בישראל, קידמה במרוצת השנים ומקדמת כיום בנייתן של עשרות אלפי יחידות דיור, 11,622 מתוכן בפרויקטים של פינוי בינוי ו-686 יחידות דיור בפרויקטים של תמ"א 38 בתכנון ובביצוע. בנוסף מחזיקה בעתודות קרקע לכ־30 אלף דירות.

פעילותו של דמרי בתחום ההתחדשות העירונית היא בעבורו מהלך חברתי, לא פחות מאשר עסקי, שמסייע למשפחות רבות להגשים את החלום לדירה חדשה ולביטחון פיזי וכלכלי, לא רק באזורי ביקוש במרכז הארץ אלא בכל חלקי מדינת ישראל.

יגאל דמרי // צילום: רז רוגובסקי יגאל דמרי // צילום: רז רוגובסקי
נגישות