אביעד פרידמן

מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון היוצא

אביעד פרידמן  (51) הינו מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון היוצא עם חילופי השלטון, איש עסקים ויזם חברתי. הוא נכנס לתפקידו כמנכ"ל המשרד ביולי 2021 והוביל שורה של מהלכים משמעותיים בתחום הנדל"ן, ובהן תוכנית "דירה בהנחה"; 10 הסכמי גג חדשים בהיקף של עשרות אלפי יחידות דיור, עם רשויות מקומיות כגון באר שבע, טבריה ורחובות; אישור תיקון 9 לחוק המכר, המגביל את הצמדת מחירי הדירות למדד תשומות הבנייה; קבלת תקציב לרכישות 1,700 יח"ד למלאי הדיור הציבורי ועוד שורה של תוכניות ורפורמות, שנועדו להאיץ את היקפי הבניה בישראל.

הישג נוסף עליו חתום פרידמן הוא שיא בשיווקים, עם למעלה מ-100,000 דירות ששווקו בשנת 2021 וצפי למספר דומה גם בשנת 2022. בשנה הנוכחית הוצעו להגרלות במסגרת תוכנית דירה בהנחה כ-30,000 יחידות דיור, ועל פי תכנית העבודה – בשנת 2023 יוגרלו עוד 45,000 יחידות דיור . 

את דרכו בשירות הציבורי החל פרידמן לפני שלושה עשורים, שבמהלכם כיהן בשורה של תפקידים בכירים במשרדי הקליטה, החוץ והתפוצות, ובין היתר ייעץ לשר העלייה והקליטה יולי אדלשטיין ולראש הממשלה, אריאל שרון בענייני עולי חבר עמים. בין השנים 2013-2019 שימש בהתנדבות בתפקיד יו"ר החברה למתנ"סים, בה הוביל תוכנית הבראה וצמצום הגירעון בעשרות מיליוני ש"ח. 

לצד פעילותו הציבורית, לפרידמן 19 שנות ניהול עסקי. הוא כיהן כמשנה למנכ"ל מעריב ומנכ"ל igb; היה שותף בחברת ריתמיה מהקמתה עד מכירתה לחברת בוסטון סיינטיפיק, ושותף להובלת חברות חדשנות כאורמד ואירודרום , משלב ההקמה ועד להנפקה בניו יורק ובתל אביב. כמו כן היה שותף בחברות רבות נוספות בתחומי הטכנולוגיה והנדל"ן. 

פרידמן הוא הוא בוגר ישיבת הר עציון ומוסמך לרבנות בהצטיינות. הוא בעל תואר ראשון במדעי הרוח מהאוניברסיטה הפתוחה ותואר שני במינהל ציבורי מאוניברסיטת בר-אילן. 

נגישות