עדי צים

בעלים קבוצת צים בהרי נדל"ן

עדי צים (52) הינו בעלים של חברת צים בהרי נדל"ן, מקבוצת עדי צים. צים בהרי נדל"ן מתמחה בהתחדשות עירונית ומקדמת כיום למעלה מ-80 פרויקטים ובהיקף של כ-35,000 יח"ד בפריסה ארצית נרחבת, מבאר שבע בדרום ועד לטבריה בצפון. 

בהובלתו של עדי צים, הצליחה החברה להרחיב את היקף פעילותה בתחום ההתחדשות העירונית, וביססה את מעמדה בתוך זמן קצר כאחת מהחברות המובילות בארץ במספר הפרויקטים ובהיקפם. בין הפרויקטים המובילים של החברה: פרויקט פינוי בינוי בשכונת מילצ'ן רחובות עם 1,500 יח"ד, שקיבל את אישור הותמ"ל; תב"ע מאושרת בכיכר התרבות בפתח תקוה להקמת 2 מגדלים עם 200 דירות מעל מסחר ותעסוקה; פרויקט טירת הכרמל עם 850 יח"ד, שעבר לאישור הועדה המחוזית, ועוד עשרות פרויקטים נוספים של פינוי בינוי ותמ"א 38, שמצויים בשלבים שונים, ומקצתם אף אוכלסו. 

לעולם העסקים נכנס עדי צים לראשונה עוד בהיותו בן 15, כאשר פתח מכולת בפתח תקווה ובהמשך רכש ותפעל קווי חלוקה של מאפיית אנגל. ביחד עם אחיו הקים צים את רשת "מחסני כמעט חינם", שמנתה בשיאה 36 סניפים והונפקה בבורסה ב-2009. שלוש שנים אחר כך מכרו השניים את הרשת ליינות ביתן במחיר של 350 מיליון ש”ח. דריסת הרגל הראשונה של עדי צים בתחום הנדל"ן היתה עם הקמתה של קבוצת עדי צים, המונה שורת עסקים מתחומי הנדל”ן, הקמעונאות, הביטוח, הטכנולוגיה, הפיננסים ושוק ההון. הקבוצה, אותה ייסד ב-2002, נחשבת לאחת הקבוצות הדומיננטיות ובעלות שיעור הצמיחה מהגבוהים בישראל. בין החברות בקבוצה ניתן למנות את סנס שוקי הון, צים סוכנויות ביטוח,  צים אנרגיה מתחדשת, צים נדל"ן – העוסקת בפרויקטי יוקרה והשבחת קרקעות, וצים בהרי נדל"ן – חברה להתחדשות עירונית. כיום צים הוא בעל השליטה בחברה הציבורית אס.אר אקורד, מהמובילות בתחום האשראי החוץ בנקאי. 

נגישות