חיים פייגלין

מנכ"ל ובעלים של חברת צמח המרמן וסגן נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ

חיים פייגלין (בן 68), מכהן מזה כ- 25 שנים כמנכ"ל חברת צמח המרמן, המתמחה בייזום נדל"ן ובניה כבר 47 שנים.  

צמח המרמן אחראית כיום על ייזום, ביצוע ושיווק של 29 פרויקטים בישראל בפריסה ארצית רחבה ובהיקף כ- 5,300 יח"ד ו- 40,000 מ"ר. בין הערים בהן פועלת החברה ניתן למנות את כרמיאל ונהריה, חיפה, השרון והשומרון, בקעת אונו, תל אביב, רמת גן ובית שמש. בנוסף, אחראית צמח המרמן על ביצוע פרויקטים באמצעות חברת הבת סיון ביצוע בע"מ, הפועלת בעיקר באזורי הביקוש.

חיים פייגלין החל את דרכו המקצועית בשנת 1979, לאחר סיום לימודי הנדסה אזרחית בטכניון. מאז מילא שורה של תפקידים, ובהם מהנדס ביצוע, מנהל פרויקטים ומהנדס ראשי, עד לתפקיד מנכ"ל צמח המרמן. משנת 2009 פעיל פייגלין בהנהלת ארגון הקבלנים מחוז חיפה, ומשנת 2014 מכהן כיו"ר הארגון, חבר נשיאות התאחדות הקבלנים בוני הארץ, יו"ר אגף היזמות והבניה וסגן נשיא בהתאחדות. בשנת 2016 הוא הקים את קונטק, המנהלת את קהילת החדשנות בענף הבניה בשותפות עם משרד הכלכלה ומשרד השיכון, ומונה כיום כ- 250 סטארטאפים.

בהתייחסו לשאלה, מהם ההישגים הגדולים ביותר שלו, אומר פייגלין: "גיבוש צוות השותפים, ההנהלה והעובדים בקבוצת צמח המרמן וסיון ביצוע, הנפקת צמח המרמן בבורסה בתל אביב, הנהגת החברה דרך כל המשברים במהלך השנים עד למקום המשקף חברה איכותית, יציבה, מקצועית והוגנת." ואכן החברה שבניהולו של פייגלין זכתה בפרס המצוינות בבניה לשנת 2018 וחברת הבת סיון ביצוע, זכתה בפרס המצוינות בבניה לשנת 2020. 

הישג נוסף, אותו מציין פייגלין הוא בחירתו לתפקיד יו"ר אגף היזמות והבניה בהתאחדות הקבלנים בוני הארץ, במעמד סגן נשיא.  לדבריו, "התפקיד מאפשר לי לייצג את ענף הבניה ולהשפיע על הסביבה העסקית בה הענף מתפקד לטובת כל העוסקים בו אל מול הממשלה, הכנסת, השלטון המקומי ועוד.

נגישות