עו"ד יאיר רביבו

ראש העיר לוד

עו"ד יאיר רביבו, בעל תואר ראשון במדעי המדינה ובשפה הערבית, תואר ראשון ושני במשפטים, מוסמך כעורך-דין ומכהן כראש העיר לוד.

רביבו שירת ביחידת המודיעין היוקרתית 8200, בין השנים 1999 – 2000 כיהן כיו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בר-אילן ונכנס לספר השיאים של גינס כאשר התגורר בדצמבר 1999 על שלט חוצות בצומת גלילות במשך 24 ימים לפני סוף האלף, ומידי שעה עדכן את הספירה לאחור עד 1 בינואר 2000.

בין תפקידיו הציבוריים, כיהן כמנכ"ל וגזבר המועצה המקומית ירוחם, כסמנכ"ל החברה הכלכלית בלוד, כמנהל רשת המתנ"סים בעיר וכמנכ"ל העירייה בתקופת הוועדה הקרואה. באוקטובר 2013 נבחר רביבו לראשות העיר ובשנת 2018 זכה שנית באמון הציבור. רביבו חרט על דגלו לקדם המהפך שיוביל את לוד לפסגה הערים הטובות והחזקות בישראל.

תחת הנהגתו נמצאת כיום לוד בעיצומו של שינוי והוא מקדם תוכניות ופרוייקטי ענק בלוד, בשיתוף עם ממשלת ישראל. בתוך כך, חותר רביבו להגעה להסכמות וחתימה על הסכם גג מהגדולים בישראל, בהיקף של כ-7 מיליארד שקלים, כאשר כמחצית מההשקעה תתמקד בפיתוח ושיקום העיר הוותיקה, לרבות הקמת 6,000 יח"ד במסגרת התחדשות עירונית בשכונות הוותיקות ועוד 3,000 יח"ד במתחמי בינוי פינוי בכל רחבי העיר, זאת בנוסף לכ-14,000 יח"ד בשכונות ענק בשטחים שיצורפו לעיר לוד מהמושבים בן שמן וניר צבי.

הסכם הגג, יחד עם כל המהלכים שמקדמת העירייה בראשותו, צפוי להביא להכפלת אוכלוסייתה של לוד בתוך פחות מעשור, הכפלת שטחה של העיר ותוספת של עוד כ-17 אלף יחידות דיור.

רביבו הינו מבין ראשי הערים המובילים את ההתחדשות העירונית בישראל.  תחת שרביטו, מקדמים היזמים והתושבים שיתופי פעולה למטרת תוספת יחידות דיור חדשות, שיפור תשתיות והעלאת איכות החיים. בין היתר, רביבו חתום על קידום תוכניות להתחדשות עירונית במסלול רשויות ובמסלול יוזמות פרטיות.

רביבו מוביל חזון, לפיו יש להשביח, לחזק ולשפר את מערך הבינוי והמגורים הקיים בלוד, ולייצר סביבת מגורים איכותית בשכונות הוותיקות במרכז העיר. לא אחת הוא הצהיר כי  התחדשות עירונית בשכונות הוותיקות היא צו השעה וקרא שלא להותיר שכונות ותיקות "מאחור" אלא להקדיש את המשאבים המחשבתיים, המקצועיים והכלכליים כדי לקדם ולפתח אותן.

שיתוף
יאיר רביבו // צילום: דוברות עיריית לוד יאיר רביבו // צילום: דוברות עיריית לוד
נגישות