עו"ד רוית סיני

בעלים משרד עו"ד רוית סיני

עו"ד רוית סיני היא מייסדת ומנכ"לית של משרד עו"ד רוית סיני, המתמחה בעסקאות תמ"א 38, פינוי בינוי והתחדשות עירונית ומייצגת אך ורק דיירים.

ברוח זו, היא אימצה גישה לפיה בעלי הדירות בפרויקט הם אלו שמכתיבים את התנאים, לרבות המפרט ונספח הביטוח ולא היזמים.

רוית מלווה את הדיירים במקצועיות ומסירות ודואגת למיקסום התמורות, קבלת נוסח ההסכם המשפטי ע"י היזמים ללא פשרות, קבלת ערבויות מיוחדות, ניהול הפרויקט באופן המאפשר להתגבר על כשלים ולקצר לוחות זמנים עבור הדיירים. 

את תחילת דרכה בעולם הנדל"ן עשתה רוית בשנת 2011 כאשר לקוחה אותה ייצגה בדיני משפחה, התחום בו התמחתה באותה העת, ביקשה ממנה כי תייצג אותה בפרויקט תמ"א 38 בבניין בו התגוררה הלקוחה בגבעתיים. שנתיים מאוחר יותר כבר נחתם הסכם עם יזם, ב-2015 יצא היתר וב-2017 הדיירים נכנסו לדירות החדשות שלהם. בד בבד עם התקדמות הליכי הפרויקט החליטה עו"ד סיני לעבור לענף ולייצג אך ורק דיירים במסגרת התחדשות עירונית. 

אתגר מקצועי בולט אותו צלחה רוית נוגע להתנהלות לא חוקית של יזם בפרויקט התחדשות עירונית: "ישנם מצבים בהם למרות שיש הסכם ברור, יזמים מפרים אותו ברגל גסה. פנו אלי דיירים מפרויקט שעו״ד אחר ייצג שלא ידע לבטל את ההסכם עם היזם למרות ההפרות הרבות שהוא ביצע. ברגע שנכנסנו לתמונה פעלנו מיד לשמירה על זכויות הדיירים והצלחנו למצוא יזם אחר שייתן שיפוי לדיירים בגין תביעה שעלול היזם הקודם להגיש נגדם וכך הצלנו את הפרויקט".

רוית סבורה כי ניתן לייעל תהליכים בהתחדשות עירונית כאשר עורכי הדין יידעו להתמקד בדברים החשובים באמת: "אנחנו תמיד צריכים לחשוב איך להגן על הדיירים מפני משתנים לא ידועים באמצע הדרך ולהכין הסכם משפטי שצופה פני עתיד. לדוגמה במקום להתווכח על המטרים בתמורות – להוסיף סעיף חלוקה ברווחים עם קבלת ההיתר".

לצד הקריירה המצליחה, עו"ד סיני מקדישה תשומת לב למשפחתה האהובה שמהווה את מקור הכוח ומנוע הצמיחה שלה: "המשפחה היא המטען שלי בלעדיה לא הייתי יכולה להתמודד עם כל הקשיים שבדרך. מבחינתי אושר בסוף היום זה להיות עם משפחתי ולהירגע מהלחץ והעומס".

העצה של רוית לנשים בתחילת דרכן בתחום הנדל"ן מתייחסת לעצמאות ומקצועיות: "עצתי לנשים שמתחילות את דרכן בתחום – לא להאמין לאף אחד. לעשות את הבדיקות התכנוניות והמשפטיות שנדרשות ולסמוך רק על עצמך. אישה מביאה עדינות, רכות, הקשבה והכלה. כל אלו הכרחיים בתחום כי בסופו של יום זה פרויקט חברתי יותר מאשר נדל"ני".

נגישות