עו"ד אפרת רשף

שותפה במשרד פרבמן רשף ושות'

עו"ד אפרת רשף הינה שותפה במשרד פרבמן רשף ושות', המתמחה בתחום הנדל"ן והתחדשות העירונית ופועל מאז שנת 2001. המשרד ליווה עד היום בהצלחה למעלה מ-500 פרויקטים והשלים 106 פרויקטים, בהם נמסרו הדירות לבעליהן. 

עו"ד רשף היא בעלת ניסיון של כ-21 שנים בתחום, ומתמחה בהתחדשות העירונית בייצוג בעלי זכויות, חברות יזמיות ותאגידים. אל תחום הנדל"ן הגיעה מתוך רצון לקדם ולקחת חלק בתהליך הבנייה בארץ, לעבוד עם אנשים וללוות אותם בכל התהליך החל מגיבוש הרעיון ועד לקבלת  דירות ממוגנות, מחוזקות וחדשות.

"בצד המורכבויות והאתגרים שככרוכים בעבודה משפטית בתחום זה, מתקיים מפגש מרתק ומעניין עם אוכלוסיות שונות וצרכים משתנים, שהופכים כל פרויקט ליחיד ומיוחד הגיוון והייחודיות שמציע התחום, הוא ששומר על העניין והתשוקה בכל פרויקט ובכל יום מחדש" מבהירה עו"ד רשף.  

שנת המלחמה הגיעה אחרי תקופה מאתגרת בתחום הנדל"ן, עם סביבת ריבית גבוהה שהביאה להפחתת הביקושים ולירידה בהתחלות הבניה. עם פרוץ המלחמה גוייסו שלושה עורכי דין, כשבעורף  כשבעורף פעל המשרד במישור אחד לסייע ולהתנדב במוקדים שונים ובמישור השני – המשיך לקדם תהליכים ופרויקטים אשר האטו את הקצב ולייצר פתרונות לאתגרים שהציבה המלחמה. הניסיון הרב בתחום איפשר לעו"ד רשף לצלוח גם תקופה זו: "אנחנו עוסקים בתחום רווי אתגרים ומשברים והסוד בתחום ההתחדשות העירונית הוא לנהל את המשברים ולייצר כל הזמן התאמות למצבים החדשים והמשתנים", אומרת עו"ד רשף. "בנוסף, דאגנו לשקף ללקוחות בסיטואציות מורכבות שהיו ערב פינוי הדירות במלחמה או רגע לפני קבלת טופס אכלוס לדירות עם ממ"ד, את ההשלכות ולייצר גם עבורם פתרונות הולמים לעיכובים הנוספים שייצרה המלחמה."

ועל רקע דברים אלו, קוראת עו"ד רשף למקבלי ההחלטות להתחבר יותר לשטח ולהתיר את סבך הבירוקרטיה, שמכביד על תהליכי ההתחדשות, שנחוצים כיום יותר מתמיד. לדבריה "על מקבלי ההחלטות להבין את הפרקטיקה ובהתאם לייצר פתרונות שעונים לצרכים בשטח, להיות קשובים לאנשי המקצוע הפועלים בתחום, ולהגדיל את היקפי כוח האדם ברשויות על מנת שניתן יהיה ליישם חקיקה והנחיות בהתאם ללוחות הזמנים."

עו"ד אפרת רשף, נשואה לאיל, אמא להילי (18.5) וגאיה (16) משתדלת לשמור בתוך כל העשייה הנדל"נית ארוכת השנים, על שיגרה ספורטיבית ופנאי למשפחה וחברים. לעניין המין הנשי היא מציינת "הבנות שלי יודעות כי כל תפקיד הוא בר הישג אם מתמידים ומשקיעים ואין לייחס משמעות למגדר". ולתחום הנדל"ן היא מוסיפה כי "ישנה חשיבות גדולה להשתלבותן של יותר נשים בתחום הנדל"ן. לצד המקצועיות נשים מביאות איתן גם אינטליגנציה רגשית ויכולת גישור נטולת אגו, בתחום שבו מתנהלים באופן קבוע תהליכים מרובי משתתפים". העצה שלה לנשים המתחילות דרכן בתחום הנדל"ן היא: "נחישות והתמדה, לסמן מטרות ביניים ולהתקדם שלב אחר שלב לעבר המטרה והיעד הסופי. אמונה ואופטימיות והיכולת לחשוב מחוץ לקופסה – הם כלים הכרחיים מאוד לקידום התהליכים."

עו"ד אפרת רשף // צילום: רז רוגובסקי עו"ד אפרת רשף // צילום: רז רוגובסקי
נגישות