עו"ד אדריאנה שכטר

יועצת משפטית, מנכ"ל ובעלים משותף של קבוצת אדלר

עו"ד אדריאנה שכטר היא יועצת משפטית, מנכ"לית ובעלים משותף של קבוצת אדלר, העוסקת ביזמות בניה, ניהול ובניה של בניינים, תוספות בניה והתחדשות עירונית. 

אל תחום הנדל"ן הגיעה עו"ד שכטר לפני כ-30 שנה בעקבות אביה, רוברט אלמליח, איתו היא חולקת את תפקיד ניהול החברה, ומתוך זיהוי של "הנישה" הקרויה התחדשות עירונית, כשזו עוד היתה בראשית דרכה. באותם ימים היו בארץ פרויקטים בודדים, בעיקר בתל אביב, שכללו תוספת בניה על גגות בניינים. עם כניסתה של תמ"א 38 לתוקף בשנת 2005 התרחבה פעילותה של החברה, שהפכה לאחת החלוצות בתחום. 

עד היום השלימה החברה את הקמתם ומסירתם של למעלה מ-16 בניינים בערים שונות, בהן תל אביב, הרצליה, ראשון לציון ורעננה. וכיום מטפלת הקבוצה בכ-60  פרויקטים של התחדשות עירונית, בהיקף של אלפי יחידות דיור. 

עו"ד שכטר היא לא רק מחלוצות ההתחדשות העירונית, אלא גם מהיזמיות הראשונות והבודדות בצמרת הענף, שרובו נשלט על ידי גברים. לצד המקצועיות והניסיון ארוך השנים שלה, עו"ד שכטר מביאה ערכים מוספים, שמושפעים בין היתר מהיותה אישה ומנקודת המבט השונה שהיא מביאה אל התחום. שיח עם דיירים בגובה העיניים, אמפתיה והבנת צרכי הדיירים כמו גם הפיכתם  לשותפים בתהליך, הם רק חלק מהערכים שעו"ד שכטר דוגלת בהם ופועלת לפיהם בחברה שבבעלותה.  לדבריה "פרויקטים של התחדשות עירונית הם תהליך ארוך וממושך וקיימת חשיבות רבה לאפשר את קיומו על כל המורכבות שלו, באופן ישיר ושקוף, תוך מתן פתרונות אישיים ונקודתיים ככל הנדרש ומתן מענה רגשי להפחתת חששות. צריך להבין שחלק מבעלי הדירות חוששים מהתהליך הן מהצורך לעזוב את דירתם והן מהמורכבות של כניסה לפרויקט כזה. אני חושבת שהמומחיות שלי היא הפגישות האישיות שאני עורכת עם הדיירים, הבנת החשש, מתן מקום למענה רגשי נדרש וליווי הדיירים בתהליך."

המלחמה יצרה לא מעט אתגרים, ברמה הלאומית, האישית והמקצועית. עם פרוץ המלחמה הופסקו הפרויקטים של קבוצת אדלר שהיו באותה עת בשלבי בניה שונים, אולם תוך זמן קצר שבה החברה לפעילותה במאמץ למצוא פתרון למחסור בפועלים ולחדש את עבודות הבניה. כחברה, העוסקת בתחום ההתחדשות העירונית, חידוש הפעילות נבע בראש ובראשונה מתוך הרצון לתת מענה לדיירים, שהיום יותר מתמיד זקוקים לבית חדש עם ממ"ד. 

המציאות המלחמתית העלתה גם את הביקוש להתחדשות עירונית ובקבוצת אדלר מדווחים על גידול במספר הפניות של בעלי דירות, שמבינים שהתחדשות עירונית לא מספקת להם רק בית חדש אלא גם ובעיקר ביטחון.   

עו"ד אדריאנה שכטר רואה חשיבות בהשתלבותן של נשים בתחום הנדל"ן, ומאמינה כי הן מביאות איתן לצד המקצועיות גם סבלנות והכלה, שנדרשים מאוד בעבודה מול רשויות ומול בעלי דירות, שמפקידים את הנכס היקר ביותר שלהם בידיים זרות. העצה שלה לנשים שמתחילות כעת את דרכן בענף הנדל"ן היא "לנשום עמוק, לדעת שזהו תחום תובעני ומאתגר. ובעיקר לנסות למצוא את היתרונות שלך ואת הדרך שלך להביא אותם לידי ביטוי."

עו"ד אדריאנה שכטר // צילום: רז רוגובסקי עו"ד אדריאנה שכטר // צילום: רז רוגובסקי
נגישות