שרון בן צבי

מייסדת ובעלים חברת שרון בן צבי - ריל1

שרון בן צבי היא מייסדת ובעלים של חברת בן צבי ריל1, חברה העוסקת באיתור, יעוץ ושיווק נכסים וקרקעות לחברות ויזמים. בנוסף, בן צבי מכהנת כדירקטורית ומרצה בבתי ספר לנדל"ן.

לשרון וותק וניסיון של של 30 שנה בתעשייה מתוכן בין הייתר כיהנה 20 שנה כסמנכ"ל שיווק ומכירות בחברות בורסאיות – לוינשטין ועופר השקעות. 

היא החלה את דרכה בעולם המניבים ומשם, מתוקף תפקידה כסמנכ"ל בחברות, הייתה אמונה על ניהול ושיווק כל תחומי הנדל"ן האפשריים – מגורים ומניבים כאחד. בין השיגיה ניתן למנות הובלת עסקאות גדולות עם חברות כגון גוגל, פליטיקה, איירונסורס, סמילאר ווב, וזאת לצד ניהול שיווק ומכירת אלפי יחידות דיור בארץ ועוד הישגים רבים. עם תרמיל מלא בידע ובערכים שספגה, יצאה לעצמאותה, לשטח, עם הנעליים המתאימות, לחרוש את הארץ, לעשות לביתה, להזיע את דרכה החדשה ולהצליח בה, כי עבורה אין אופציה אחרת. 

לשאלה מהן התכונות שמביאה אישה לעולם הנדל"ן, משיבה בן צבי:
"בסופו של דבר הצלחה בכל תחום מקצועי שהוא, תלויה בשילוב שבין כישורים, רעב, כריזמה ומבנה אישיותי ללא קשר למגדר, עם זאת לנשים יש מיומנות לריבוי משימות, או במילים אחרות הן מולטי טאסק, נדל"ן הוא תחום תובעני, בקצב מהיר, הדורש לא פעם ריבוי משימות רבות ולנשים לעיתים קל וטבעי יותר עם ריבוי המשימות הזה ועוזר להן לנהל מספר לקוחות ונכסים בו זמנית. בנוסף, הידע השיווקי, יצירתיות וחוש של אסטטיקה, מה שגם יכול להועיל בתכנון ועיצוב, הן גם "מארגנות אירועים" יותר טובות וכל עסקה בנדל"ן היא חתיכת אירוע, לנשים יש סבלנות וסובלנות והכלה, אבל בסוף וכפי שאמרתי בתחילה, הפרמטרים הקובעים הצלחה תלויים בכישרון, רעב, כריזמה ומבנה אישיותי, לזה אין קשר למגדר". 

לשאלה האם הייתה רוצה לראות יותר נשים בתפקיד בכיר כמו שלה, משיבה בן צבי:
"בוודאי וכמה שיותר, ואני שמחה שזה גם קורה. לי באופן אישי יש גם כמה הצלחות בתחום, לא מעט נשים שעבדו איתי יושבות היום במשרות בכירות בחברות נדל"ן גדולות, פורצות את תקרת הזכוכית שלהן ועושות חייל, אנחנו בקשר שוטף ואני הכי גאה בהן בעולם, אני בעיקר נהנת היום מעובדה שאנחנו מתייעצות בגובה העיניים ואין גאה ממני, לא ממקום מתנשא אלא ממש כי הדבקתי אותן במחלה ואני רואה אותן פורחות, מובילות, מצליחות והן בזכות עצמן ". 

לצד הקריירה המשגשגת בן צבי מקפידה לייצר איזון בין חיי המשפחה, הקריירה ואף מתנדבת אחת לשבוע: "תמיד יש זמן ואם אין אז יוצרים. החל משנת 2014 ומדי שישי צוהריים אפשר למצוא אותי רק במקום אחד – במיון תל השומר. אני פושטת את החליפה המחויטת ועוברת למדי המיון, מעבירה את הכרטיס המגנטי שלי ונכנסת למשמרת כמתנדבת במחלקה לרפאה דחופה – מיון תל השומר. זו קבלת השבת שלי והמתנה הכי משמעותית שיכולתי להעניק לעצמי, בוסט של פרופורציה ששום דבר אחר לא היה יכול לארגן לי". 

נגישות