ד"ר עליזה בלוך

ראש העיר בית שמש

"קידמה יוצרים בהבנות, לא בכוח ומתוך רצון של כל אלו המעוניינים בכך."

ד"ר עליזה בלוך, ראשת עיריית בית שמש, מובילה מאז נבחרה לתפקיד בשנת 2018 תהליך פיתוח מואץ של בית שמש, תוך הרחבה ושדרוג תשתיות העיר והגדלת הכנסות העירייה. בין היתר בזכות שיווקו המוצלח של אזור התעשיה החדש שנבנה בעיר ושעתיד למצב את מעמדה מחדש כמרכז מסחר ותעסוקה מרכזי.
כל זאת עושה ד"ר בלוך תוך חיבור בין קבוצות האוכלוסייה השונות והמגוונות המתגוררות בבית שמש, יצירת שיתופי פעולה חוצי מגזרים והרחבת השירותים העירוניים לתושבים.

את דרכה המקצועית החלה כמורה, ועד מהרבה עברה לנהל את תיכון "ברנקו וייס" בבית שמש, אותו הקימה וביססה כתיכון מוביל בעיר, שזכה בפרסים יוקרתיים רבים.  ד"ר בלוך המשיכה את דרכה המקצועית בכתיבת עבודת דוקטורט בנושא "עיצוב מערכת החינוך בעיירות הפיתוח בשנים 1995-1968". בעיצומו של מהלך שהובילה להקמת תוכנית להכשרת מנהלים במכללה האקדמית "לוינסקי", התמודדה בלוך על ראשות עיריית בית שמש בבחירות 2018 ונבחרה ברוב קולות לעמוד בראשות העיר, כאישה הראשונה המכהנת בתפקיד זה בעיר.
ד"ר עליזה בלוך היא בעלת תואר ראשון ושני בלימודי ארץ ישראל, תואר ראשון במתמטיקה ודוקטורט בחינוך.

איזה ערך מרכזי מוביל את דרכך?
"דרך החיים שלי היא לתת לכל אחת ואחד את הכלים להצליח בדרכים שהם בוחרים. קידמה יוצרים בהבנות, לא בכוח ומתוך רצון של כל אלו המעוניינים בכך. זו הדרך שלי".

ד"ר עליזה בלוך // באדיבות עיריית בית שמש ד"ר עליזה בלוך // באדיבות עיריית בית שמש
נגישות