טלי שרון

 | 

סמנכ"לית שיווק ומכירות בקבוצת רם אדרת

טלי שרון מכהנת כסמנכ"לית שיווק ומכירות בקבוצת רם אדרת. שרון שימשה בעבר כמנכ"לית מרכזי אירועים. את תחילת דרכה בענף הנדל"ן החלה שרון לפני 12 שנים, כאשת מכירות ובהמשך מנהלת פרויקטים בחברת שיווק הנדל"ן היילנד לימים ewave  הפרויקט הראשון ששיווקה היה "טורקיז" של חברת יוסי אברהמי במערב חיפה. בהמשך עבדה גם כאשת מכירות בחברת 'חן ואיתי גינדי' ואז יצאה לדרך עצמאית והקימה חברת שיווק נדל"ן.  לאחר 7 שנים בהן שיווקה פרויקטים שונים והכירה טוב יותר את הענף, עברה לכהן ב- 2020 בתפקידה הנוכחי.

על מיקוד המכירות של הקבוצה בשנים האחרונות, אומרת שרון:
"הקבוצה שנוסדה בשנת 2000, מקדמת כיום כ-27 פרויקטים יזמיים, מתוכם 10 בביצוע, הכוללים כ-3700 יח"ד, הפרויקטים מתרכזים באזור המרכז, ירושלים והדרום. ביניהם, שלושה פרויקטים של אדרת ירושלים, הכוללים בין 90-126 יח"ד, שני פרוייקטי MY ADERET בקרית גת הכוללים 95 ו-109 יח"ד, פרויקט חבצלת השרון בנתניה הכולל 195 יח"ד ו-2500 מ"ר שטחי מסחר ועוד". 

לשאלה כיצד מייצרים פתרונות בתקופות של משבר בענף הנדל"ן, משיבה שרון:
"20/80 זה כבר חדשות של אתמול. פעם זה היה ההיי לייט. בעצם האחוזים זו דרך לדבר על ההון העצמי הנדרש, כי היום הבנק דורש מינימום 15% כדי שבנק מלווה יכיר בעסקה. אם נותנים לך לשלם רק 5%, היזם לוקח הלוואת קבלן בגובה 10% כדי להשלים ומקבע את הריבית ואז הלקוח רגוע כי הוא לא לוקח משכנתה. זה טוב גם למשקיעים וגם לאחרים. הרי אם לקוח משפר דיור קנה עכשיו דירה ב־4 מיליון שקל, הוא נדרש להעמיד רק 200 אלף שקל. הדירה תהיה מוכנה בתוך שלוש שנים, הוא קיבל פטור ממדד, כלומר המחיר מקובע והיזם השלים לו את היתרה, עוד ארבע שנים הדירה תעלה לא 4 מיליון אלא תשביח את עצמה בקצב שנתי ממוצע של 5%, זה אומר שהוא עשה 800 אלף שקל על 200 אלף שקל שהוא שם – זו יכולה להיות העסקה של החיים שלו. "ברם אדרת הלכנו צעד קדימה וגם בשלב האכלוס לא תמיד מבקשים את כל הכסף: אני נותנת לרוכשים הלוואה בכניסה לדירה, במסלול 30/70. הוא שם 30%, נניח שנתיים לפני כניסה, בעוד שנתיים הוא מקבל מפתח ואני לא מבקשת ממנו את כל הסכום אלא נותנת לו הלוואה לעוד שנתיים. כך שלמעשה הוא גר בדירה במשך שנתיים עם 30% הון עצמי. אם מדובר בדירה ששווה 2.5 מיליון שקל. הקונה בעצם שם 750 אלף ונכנס לגור בדירה. תחשבי ששכירות על דירה כזו היא 8,000 שקל במינימום, אז הוא כאילו נהנה 8,000 שקל בחודש למשך שנתיים".

על התחזית לשנים הקרובות, אומרת שרון:
"ישנו כעת "חלון הזדמנויות" מיוחד לרכישת דירה, כמה זמן הוא צפוי להישאר פתוח? ברגע שהמלחמה תיגמר, כל הביקוש יתנפץ. כמובן, הכול תלוי בהתפתחויות באשר לאיום עלינו מהצפון, אבל אם בקרוב הכול יסתיים, או יירגע – המשק הישראלי כבר לימד אותנו היסטורית שהוא מתגבר. אחרי טראומות הציבור הישראלי מחפש לחזק את ארבעת הקירות שלו. אחרי מצבי קיצון יש התעוררות בשוק, כמו שקרה אחרי הקורונה. יש מעין הרגשה ש'חיים רק פעם אחת', ולכן עושים מעשים נועזים יותר. רכישת דירה היא מהלך שדורש אומץ. שלל ההטבות הנהוגות כעת בשוק הן הטבות זמניות, אומנם ייתכן שהן מציעות הזדמנות לרוכשים, אך עם סיום המלחמה והסתגלות הרוכשים לסביבת הריבית הקיימת, יגיע השוק לשיווי משקל חדש וההטבות יפחתו".

נגישות