חנה שוורץ

 | 

סמנכ"לית שיווק ומכירות קבוצת אבני דרך

חנה שוורץ מכהנת כסמנכ"ל שיווק ומכירות בקבוצת אבני דרך. שוורץ היא בעלת תואר שני בפסיכולוגיה חברתית. את תחילת דרכה בענף עשתה שוורץ לפני כ-16 שנה. עם סיום התנדבותה במסגרת השירות הלאומי, הצטרפה לסניף בנק מזרחי טפחות בשומרון במסגרתו הקימה את מחלקת המשכנתאות. 

לאחר מספר שנים הבינה שבכדי להצליח להשפיע בצורה רחבה ולהביא לשינוי אמיתי אצל משפחות רבות ולגרום להם להתקדם כלכלית עליה לפעול בתוך הבית של חברה יזמית המחזיקה באידיאולוגיה הזהה לשלה. כחלק מכך, הקימה את מחלקת המשכנתאות בקבוצת אבני דרך, חברה עסקית כלכלית בעלת תפיסה חברתית הדוגלת בחינוך לכלכלה נבונה במשפחה. קידום כלכלי של משפחות באמצעות רכישה נבונה של דירה כרשת לביטחון עתידי, לדחוף אותם ולסייע להם לעשות את הצעד הנכון – לקנות את הנכס הנכון במקום הנכון עבורם ובזמן הנכון. ע"י  איתור הנכס המתאים, בחינה לעומק של מצבם הכלכלי, ליווי עו"ד מתאים והתאמת המשכנתא הטובה ביותר עבורם, וכמובן סגירת המעגל במקרה שהגיע הזמן למכור את הנכס ברווח ובמקרים רבים קניית נכס אחר בהזדמנות עבור הלקוח. 

על מיקוד המכירות של החברה בשנים האחרונות, אומרת שוורץ:
"קבוצת אבני דרך מתמקדת בייזום וביצוע של פרויקטים למגורים בכל רחבי הארץ. לקבוצה אלפי יח"ד בפרויקטים רבים המצויים בשלבי תכנון וביצוע. בשנים האחרונות הרחיבה הקבוצה את תחומי פעילותה ונכנסה לתחום ההתחדשות העירונית, בו היא מגדילה את אחיזתה. צבר יחידות הדיור שבבעלות הקבוצה בשנת 2024 עומד על כ-9,000 יח"ד בפריסה ארצית מצפון לדרום הארץ בערים: ירושלים, באר שבע, אלפי מנשה, לוד, תל אביב, באר יעקב, רמלה, דימונה, אופקים, רמת גן, בת ים, קצרין, צפת ועוד". 

לשאלה כיצד מייצרים פתרונות בתקופות של משבר בענף הנדל"ן, משיבה שוורץ:
"בתקופות של משבר בענף הנדל"ן חשוב להיות קשובים ולהבין את אתגרי וצרכי השוק, תוך הפגנת יכולות גבוהות של יצירתיות המאפשרת אספקת פתרונות ללקוחות החל מתמחור מחדש של הדירות, תנאי תשלום גמישים יותר, הטבות ועוד. בנוסף, ניתן לתת ערך מוסף ללקוחות החל מייעוץ פיננסי, ייעוץ עיצוב פנים ועוד. 

מהלכי השיווק צריכים להיות מדויקים ועליהם להתמקד בשיווק ממוקד, המכוון לקהל היעד הנכון החל מערוצי השיווק הדיגיטלי, שיווק פרסום, או קמפיינים ממומנים באופן חכם. כחלק מהמהלכים אשר יושמו על ידי הסקטורים השונים במשק להשבת הכלכלה לשגרה, יצאו היזמים בענף הנדל"ן בהצעות הכוללות תנאי מימון אטרקטיביים לרבות הלוואת קבלן. כלים אלו הפכו לקריטיים בהחזרת הענף למסלול והנעת גלגלי הכלכלה.
מהלכים אלו, היו כדאיים בו זמנית הן ללקוחות והן ליזמים ולבנקים. הלקוח נהנה מתשלום הקבלן על ריבית ההלוואה בתקופה שבה הריבית במשק גבוהה, מה שאפשר לו 'לקפוץ למים' ולרכוש דירה עם הון עצמי נמוך. עבור היזם, ההלוואה אשר לקח מהבנק לצורך מימון הלוואת הלקוח, הייתה בריבית נמוכה יותר מהריבית על ההלוואה שנלקחה על ידי היזם לצורך מימון הפרויקט, ולבסוף, הבנק נהנה מפיזור סיכונים". 

על התחזית לשנים הקרובות, אומרת שוורץ: "הביקוש לדירות בתקופה הקרובה יושפע ממספר גורמים וביניהם: משקי בית שפונו מביתם ולא ישובו אליהם ויחפשו מגורי קבע אחרים, עלייה בביקוש באזורים שאינם קרובים לקווי העימות בצפון ובדרום, הגידול בביקוש מצד יהודים תושבי חו"ל. לצד הפגיעה החמורה של המלחמה בענף הבנייה לכל אלה תהיינה השפעות על מחירי הדירות. 

בטווח הארוך מחירי הדירות יעלו, בעקבות הירידה בשיווק הקרקעות לבנייה ולהשכרה ארוכת טווח, המחסור החמור בעובדים והוצאות המימון הגדלות ליזמים, לצד הגידול באוכלוסייה, הצפי לגידול בעלייה, והורדת הריבית". 

נגישות