עו"ד טל אור

שותף ומנהל מחלקת הנדל"ן וההתחדשות העירונית במשרד ענת בירן משרד עורכי דין

עו"ד טל אור // צילום: רז רוגובסקי עו"ד טל אור // צילום: רז רוגובסקי

עו"ד טל אור (38) בוגר תואר ראשון ותואר שני (מוסמך) במשפטים – התמחות במשפט אזרחי ומסחרי, שותף ומנהל מחלקת הנדל"ן וההתחדשות העירונית של משרד עו"ד ענת בירן. במסגרת תפקידו, אמון עו"ד אור על הניהול  של צוות עורכי הדין במחלקה והייצוג השוטף של כלל הלקוחות שהמחלקה מלווה בפרויקטים השונים ובעסקאות השונות (בעלי זכויות ויזמים רבים), וכן ייצוג בתיקי תכנון ובנייה הקשורים לאותם פרויקטים וקידומם בפני כלל מוסדות התכנון והרשויות המקומיות, לרבות ייצוג בהתנגדויות, בעררים ובבתי המשפט בתחום זה. עו"ד אור בעל התמחות בייצוג וליווי של עסקאות נדל"ן מורכבות וגדולות, וכן, ייצוג וליווי משפטי של עסקאות התחדשות עירונית כגון פינוי בינוי ותמ"א 38.

את תחילת דרכו בענף עשה אור כעו"ד במשרד עורכי הדין הירושלמי קרמר, שפירא שניידר ושות' – שם התמחה בליטיגציה אזרחית, עסקאות נדל"ן ודיני ספורט, בהמשך, עבר לכהן כעו"ד במשרד עו"ד ענת בירן, ובשנת 2020 התמנה כשותף וכמנהל מחלקת הנדל"ן וההתחדשות העירונית של המשרד. 

לשאלה מהן הסיבות לכניסתו לתחום הנדל"ן, משיב אור:
"סבי ז"ל היה קבלן ירושלמי ותיק ומבוני ירושלים, ממנו למדתי רבות, בין היתר, על תחום הנדל"ן". 

ב-13 בשנים בהן אור פעיל בענף, הוא חתום על ליווי וייצוג של עסקאות נדל"ן רבות ומורכבות, לרבות עסקאות קומבינציה, עסקאות מכר גדולות לרבות מכירת ורכישת מגרשים, בניינים, נכסי יוקרה ומכירת זכויות בנייה (ניוד זכויות), עסקאות של קבוצות רכישה ויזמות עצמית. מחלקת הנדל"ן וההתחדשות העירונית שבראשה עומד, מלווה ומייצגת כ-40 פרויקטים של התחדשות עירונית בשלבים שונים של ביצוע, הן של בעלי זכויות והן של יזמים, קבוצות רכישה ויזמות עצמית בכל גוש דן בהיקף של אלפי יח"ד ושטחי תעסוקה ומסחר. 

לשאלה מהן שאיפותיו לעתיד, משיב אור:
"להמשיך להתפתח בתחום ולהיות עו"ד בכיר, בעל מוניטין ומומחה בתחום הנדל"ן וההתחדשות העירונית".

נגישות