עו"ד רחלי וייזר פלד

שותפה, מנהלת מחלקת נדל"ן והתחדשות עירונית במשרד עורכי דין אברהם ללום ושות'

עו"ד רחלי וייזר פלד (39), נשואה+3, תושבת ר"ג, בוגרת תואר במשפטים (LL.B), ובוגרת תואר (B.A) במנהל עסקים מאוניברסיטת רייכמן, שותפה, מנהלת מחלקת נדל"ן והתחדשות עירונית בחברת עורכי דין אברהם ללום ושות'.

במסגרת תפקידה, רחלי, אמונה על ליווי יזמים ובעלי זכויות בפרויקטים של התחדשות עירונית, ליווי עסקאות נדל”ן מגוונות לרבות קבוצות רכישה, הסכמי שיתוף, הסכמי מכר, יד 2, הסכמי קבלן, התנהלות מול מיסוי מקרקעין ועוד. 

תחום התמחותה של רחלי הוא בליווי יזמים בעסקאות התחדשות עירונית ברחבי הארץ החל משלב ההצעה הראשונית לפרויקט  ועד גמר הבנייה ומסירת הדירות. 

את תחילת דרכה בענף עשתה רחלי כמייצגת בעלי דירות בתחום ההתחדשות עירונית. אולם, בשנים האחרונות, התמקצעה רחלי בייצוג יזמים בתחום.  

לשאלה מהן הסיבות לכניסתה לתחום הנדל"ן, משיבה פלד:
"תחום הנדל"ן הינו עולם ומלואו. עסקינן בתחום מלא בתוכן ועניין, עשיר ומרתק. ייצוג בתחום ההתחדשות העירונית נחשב בעיניי לשליחות – בניית הארץ ויסודותיה הינה חשובה ומהותית ביותר בייחוד לאור רעידות אדמה הקשות שצפויות, עפ"י מיטב חוקרי הארץ, לפקוד את מדינתנו בעשור הקרוב. 

המצב הבטחוני הרעוע בארץ והנחיצות בבניית ממ"דים לכלל האוכלוסייה ומצב הדירות בחלקים גדולים של המדינה, דורשים, התגייסות של מיטב אנשי המקצוע בארץ על מנת להוציא פרויקטים רבים אל הפועל, בזמן קצר ולמנוע אסון כבד במדינתנו.

לא זו אף זו, חשוב לזכור שהגדלת היצע הדירות בשוק יגרום להסדרת מחירי השוק וימתן את השוק בתקווה שגם ילדינו יוכלו לרכוש נדל"ן בארץ ישראל". 

ב-12 שנות פעילותה בענף, חתומה רחלי  על קידום של למעלה מ-150 פרויקטים מצפון ועד דרום. 

שאיפות לעתיד: להמשיך ולקדם את תחום ההתחדשות העירונית בארץ,  להגדיל את המשרד באמצעות הרחבת פעילות מחלקת הנדל"ן וההתחדשות העירונית ברחבי הארץ ולסייע הן ליזמים, הן לבעלי הזכויות והן לרשויות לקדם פרויקטי התחדשות עירונית ברחבי הארץ מתוך אמונה שזהו הפתרון הנכון, המהיר והטוב ביותר לקדם את מדינתנו בעשור הקרוב.   

כמו כן, לשלב את זמנה עם פעילות אקדמאית. רחלי  מאמינה, כי יש להכשיר את דור העתיד ולסייע לסטודנטים בפרקטיקה מעשית, החל  מתחילת לימודיהם. "המון עורכי דין מגיעים אליי בתחילת דרכם – ללא כל ידע מעשי במשפטים, דבר המקשה מאוד הן על המשרד והן על עורך הדין הצעיר. 

רחלי מאמינה, כי חשוב לחשוף את הסטודנטים לעבודתם של עורכי הדין החל מהשלב הראשוני של הלימודים על מנת לייצר דור של עורכי דין מקצועיים, ראויים ובעיקר עורכי דין אשר אוהבים ומאמינים במקצוע בו הם עוסקים. 

בנוסף לפעילותה המקצועית הענפה, רחלי לוקחת חלק אקטיבי מאוד בפעילות לקידום מעמד האישה מתוך אמונה שנשים צריכות להיות בחזית המשק, הכלכלה והמשפט בארץ ובעולם.

נגישות