אדר' קורן שחר

בעלים ומתכנן ראשי - קורן שחר אדריכלים

אדר' קורן שחר (38) בוגר לימודי ארכיטקטורה בבצלאל, בעל המשרד ומתכנן ראשי, 'קורן שחר אדריכלים' (KSA). המשרד מתמחה בפרויקטים במתווה של התחדשות עירונית, בפרויקטים המכילים 'ערוב שימושים', ובפרויקטים מורכבים המכילים עוצמות בניה גבוהות, ומשלבים בניה מרקמית ומגדלית. במסגרת תפקידו, מלווה קורן כל פרויקט באופן אישי, ומוביל את תהליך התכנון משלב בדיקת ההתכנות ועד סיומו.

במהלך העשור האחרון הוביל קורן מגוון רחב של פרויקטים הכוללים שימושי מגורים, משרדים, מסחר, מלונאות ושטחי ציבור, במתכונת של שימוש יחיד או 'ערוב שימושים', בהיקף מצטבר של למעלה ממיליון מ"ר זכויות בניה ואלפי יח"ד. משרדו של קורן מוביל כיום עשרות פרויקטים, בהיקפים משתנים, בפריסה ארצית, באזורי הביקוש ובפריפריה, בדגש על פרויקטי התחדשות עירונית. 

את תחילת דרכו בענף, עשה קורן במשרד דרמן ורבקל אדריכלות ובמשרד משה צור אדריכלים, בו שימש בתפקדו האחרון כראש צוות תכנון. בהמשך שימש כסמנכ"ל תכנון ואדריכל ראשי, בקבוצת YVS-ENERGY העוסקת באנרגיה מתחדשת ובבניה קלה, בשלבי הייזום, התכנון והביצוע. במסגרת תפקיד זה ייסד את מחלקת התכנון, הרישוי והסטטוטוריקה בחברה

לשאלה מהן הסיבות שהובילו לכניסתו לתחום הנדל"ן, משיב קורן:
"שילוב בין שתי אהבות – בין עולם הרוח והרעיונות המורכבים לבין עולם החומר והטכנולוגיה. המעבר בין שני העולמות האלה וקשירת הקשר ביניהם, כחלק מתהליך התכנון, על בסיס יומיומי, זו חוויה מרתקת וייחודית". 

לשאלה מהן שאיפותיו לעתיד, משיב קורן:
"להוביל את המשרד לצד לקוחותינו ולצד מוסדות התכנון, להגשמה של פרויקטים איכותיים בעלי השפעה חיובית על משתמשיהם ועל סביבתם". 

נגישות