ארז אביב

מייסד ומנכ"ל אביב אורבן

ארז אביב // צילום: ניר יצחקי ארז אביב // צילום: ניר יצחקי

ארז אביב (39) בעל תואר ראשון במנהל עסקים, מימון וניהול סיכונים פיננסיים. 

בוגר לימודי תסריטאות בביה"ס סם שפיגל לקולנוע ולטלוויזיה, בעל תואר שני בלימודי מקרקעין MRE בפקולטה לתארים מתקדמים של הטכניון, אלוף הארץ בשייט תחרותי, מייסד ומנכ"ל חברת אביב אורבן, המתמחה ביזום פרויקטים, רכישת קרקעות, עסקאות קומבינציה ובהתחדשות עירונית.
במסגרת תפקידו, ארז אביב, אמון על ניהול כלל המערכות בתוך החברה, ייזום, ניהול אסטרטגי, ניהול כלכלי וניהול משאבי האנוש, וכן קביעת האסטרטגיה וניווט החברה אל עבר המטרות השונות והיעדים הרבים. הידע שצבר ארז אביב בתחום ההנדסי, הכלכלי והשיווקי מאפשר לו למקסם את הפוטנציאל של קרקעות להגדיל את הרווחיות שלהן וליצור פרויקטים מיוחדים וייחודים .

את תחילת דרכו בענף, עשה בעבודות משרדיות בחופשת הקיץ, עוד כשהיה ילד. לאחר השירות הצבאי, החל כעובד בניין בקבוצת אביב, ומשם עבר לתפקידים נוספים כגון אפסנאות וניהול מלאי של כלל החברה. בשנת 2008 כיהן כעוזר מחקר בחברת "IBI" והעמיק את ידיעותיו בניתוח חברות בתקופת המשבר הכלכלי וניהול סיכונים שבגינם. בהמשך, שימש כיד ימינו של דורון אביב, יו"ר קבוצת אביב ולמד רבות על תחום ההנדסה וניהול תהליכים פנימיים של חברת ענק בתחום הנדל"ן אשר עוסקת גם בקבלנות וגם ביזמות. בהמשך, ייסד את "אביב אורבן", אשר הפכה בזמן קצר להיות אחת מחברות ההתחדשות העירונית הגדולות בישראל עם צבר פרויקטים חתומים המתקרב ל 1,500 יח"ד בשלבים שונים מתכנון ועד ביצוע. במקביל החברה עוסקת ברכישת קרקעות כגון העסקה בתל אביב אשר נרכשה בשנה האחרונה בכ170 מיליון ש"ח וכן מבצעת עסקאות קומבינציה. 

לשאלה מהן הסיבות לכניסתו לתחום הנדל"ן, משיב ארז אביב:
"נדל"ן זה בגנים שלי. יצירת שינוי חברתי, סביבתי וטכנולוגי בדגש על שילוב הערכים שלי בפרויקטים. מרתקת אותי התמודדות עם אתגרים והזדמנויות עסקיות מורכבות. נדל"ן עבורי זאת מורשת ופעילות משפחתית רבת שנים עשירה בניסיון.
והכי חשוב, לראות בסוף הפרויקט את הדיירים והלקוחות, שבעי רצון כאשר אנחנו נותנים להם את המפתח לביתם החדש – זה ממלא את הלב". 

ב-16 השנים בהן הוא פעיל בענף, עסק במגוון רחב של תפקידים וצבר ידע למכביר. אביב אורבן חתומה על הובלת פרויקטים במסגרת התחדשות עירונית, באזורי ביקוש, הנמצאים בשלבים שונים של ביצוע, וכוללים צבר של כאלפי יח"ד חדשות משרדים ומסחר. 

לשאלה מהן שאיפותיו לעתיד, משיב ארז אביב:
"להמשיך לעסוק בנדל"ן בכבוד ובהנאה, לחדש, להמציא, ליצור ולשאוב השראה מהעולם".

לצד פעילותו הענפה, ארז אביב וצוות המנהלים בחברת אביב אורבן עוסקים בתרומה ומחלקים בחגים סלי מזון לנזקקים, ומתנדבים בתנועת "גיבורים קטנים". 

נגישות