רון רקח

מנהל אגף תשתיות לאומיות במינהל התכנון

רון רקח (38) בעל תואר ראשון ושני בגיאוגרפיה ותכנון ערים, מכהן כמנהל אגף תשתיות לאומיות במינהל התכנון. רקח אמון על ניהול הליך התכנון באגף, הנחיה ובקרה על תכניות לתשתית לאומית עד להגשתן לוועדה ואישורן – להסעות המונים הכולל רכבות קלות, מסילות מהירות, מסופי תחבורה ציבורית ותשתיות רכבתיות תומכות. 

את תחילת דרכו המקצועית בענף הנדל"ן עשה רקח עם סיום לימודיו לפני כ-12 שנה, בחברת רום הנדסת תחבורה, שם היה אמון על תכנון תחבורה ויעוץ למשרד התחבורה וגופים פרטיים בתכנון קווי נסיעה ואמדני ביקושים. בהמשך כיהן כסגן מנהל פרויקט בשורה של פרויקטים באוגנדה, עם חזרתו לארץ, הקים את מינהלת התכנון עבור משרד התחבורה. לאחר מכן, נבחר לכהן  כמרכז תכניות בוועדה לתשתיות לאומיות, ובהמשך קודם לניהול תחום האנרגיה בוועדה –  משם עבר לנהל את האגף לקידום הסעת המונים. 

על בחירתו להיכנס לענף הנדל"ן, אומר רקח: "האתגרים הגדולים בתחום גרמו להתעניין לי ולהישאב לתוך העולם הזה. אין נדל"ן בלי תשתיות תומכות".  

בשנות פעילותו בענף הנדל"ן, אישר רקח מעל ל-80 חבילות ביצוע והיתרי בנייה של חידוש פני הרחוב בפרויקטים של הרכבות הקלות, מסופי הסעת המונים על גלגלים ומסילות רכבת כבדה, בדגש על תכנון תחנות רכבת במרקם עירוני. בנוסף, היה חתום על קידום אישור של מגוון פרויקטים לאומיים המובילים להתחדשות עירונית מאסיבית – הרכבת הקלה בגוש דן – קווים ירוק וסגול, אישור רכבת קלה בין חיפה לנוף הגליל ונצרת, מסופי ענק להסעת המונים על גלגלים, וחשמול מערך האוטובוסים העירוני. 

לשאלה מהן שאיפותיו לעתיד, משיב רקח: "להמשיך להוביל פרויקטים לאומיים, בין אם כרגולטור ובין אם בצד היזמי, בעלי השפעה נרחבת על חיי היומיום של כולנו". 

נגישות