חמדה מרגלית

מנהלת תחום קשרי קהילה ברשות הממשלתית להתחדשות עירונית

חמדה מרגלית (35) בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית קהילתית ותואר שני במדיניות ציבורית במסגרת תכנית הצוערים לשירות המדינה, מכהנת כמנהלת תחום קשרי קהילה ברשות הממשלתית להתחדשות עירונית. 

ב-6 השנים בהן היא פועלת בתחום הנדל"ן ליוותה מרגלית את תושבי שכונת קריית היובל בירושלים בתהליך התחדשות עירונית, בהמשך הצטרפה לרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, בה היא אמונה על פיתוח תחום העבודה החברתית של הרשות המקומית והיזמים אל מול התושבים, ניהול מקצועי וליווי של 26 מינהלות עירוניות ברחבי הארץ ו-3 מינהלות שכונתיות, ליווי ובקרה על תחום הייעוץ החברתי בכ-100 תכניות התחדשות. 

לשאלה מה הוביל אותה להשתלב בתחום הנדל"ן, משיבה מרגלית: "נדל"ן זה לא רק בניינים וכסף, נדל"ן זה בית ואנשים".

כיום אמונה מרגלית על ליווי והנחייה רוחביים של צוותי התכנון והמינהלות בתחום החברתי, כמו כן, היא מלווה באופן אישי יועצים חברתיים וצוותי תכנון במאות תכניות מפורטות ובכ-40 תכניות מתאר ואב במימון הרשות הממשלתית הנפרשות מאילת ועד קריית שמונה. הליווי וההנחיה כוללים אישור תכניות עבודה, סיוע פרטני בסוגיות משפטיות, בחינת תוצרים ועוד.

לשאלה מהן שאיפותיה לעתיד, משיבה מרגלית: "הקמת מערך של אנשי מקצוע העוסקים בתחום החברתי בהתחדשות עירונית בכל מוסד תכנון וחברה יזמית, אשר יקדמו פרויקטים, יבינו את צרכי התושבים ויצליחו להניע אותם לפעולה". 

נגישות