אריאל יוסף

מנכ"ל ובעלים של קבוצת בראשית - ליווי בעלי דירות וניהול פרויקטים בהתחדשות עירונית

אריאל יוסף (40) עו"ד ומגשר בעל תואר ראשון במשפטים (LL.B) ובתקשורת (BA) ותואר שני במשפטים (M.LL), מכהן כמנכ"ל קבוצת בראשית – ליווי בעלי דירות וניהול פרויקטים בהתחדשות עירונית. 

את תחילת דרכו בענף הנדל"ן עשה יוסף לפני כעשור, בתפקיד סמנכ"ל פיתוח עסקי בחברה יזמית, זאת לאחר ששימש בתפקיד דומה במספר חברות הייטק. כסמנכ"ל פיתוח עסקי עסק בתחומים מגוונים בעולם הנדל"ן, מקבוצות רכישה ועד שינויי תב"ע לקרקעות חקלאיות, אך החיבור האמיתי של יוסף היה לתחום התחדשות עירונית. 

לשאלה מה הוביל אותו להשתלב בתחום הנדל"ן, יוסף משיב: "כשנכנסתי לעומק תחום ההתחדשות העירונית, ראיתי שקיים מצב א-סימטרי שבו יש יזמים שמגיעים עם סוללה של בעלי ובעלות מקצוע ומולם בעלי זכויות לא מאוגדים, לא מיוצגים וחסרי ידע בתחום. ההבנה שיש הכרח וצורך לייצג את האינטרסים של בעלי הזכויות, הובילה אותי להקים את קבוצת בראשית". 

כיום, חתום יוסף על ניהול של למעלה מ-30 פרויקטים של התחדשות עירונית, הרוב המכריע במסלול פינוי-בינוי, והחברה שבבעלותו מייצגת מעל 2,000 בעלי זכויות קיימים. בנוסף, מתמחה קבוצת בראשית בייעוץ בתחום ההתחדשות העירונית לרשויות המקומיות ועוסקת בארגון וניהול פרויקטים של התחדשות עירונית מטעם רשויות מקומיות. כמו כן, יוסף מרצה באופן תדיר בקורסים ובכנסים אקדמיים, לצד במות מקצועיות שונות וכנסי שיתוף ציבור.

לשאלה מהן שאיפותיו לעתיד, משיב יוסף: "להמשיך ולעסוק בבניין הארץ. קבוצת בראשית יוזמת ומנהלת פרויקטים של התחדשות עירונית שייצרו בשנים הקרובות מעל 10,000 יחידות דיור חדשות במדינת ישראל. זו תחושה אדירה לקחת חלק בבניין ארץ ישראל ולסייע באופן אקטיבי בפתרון בעיית הדיור". 

לצד פעילותו העניפה בעולם הנדל"ן, יוסף פעיל בעשור האחרון גם בתחום החינוך: בבעלותו בית הספר הרב תחומי למנהיגות וניהול, שנועד לקדם תכניות מצוינות בקרב בני נוער. בנוסף, הוא מכהן כבר ארבע שנים כיו"ר ההנהגה המוסדית בבית הספר היסודי של ילדיו.  יחד עם עמותת "לשון הרע לא מדבר אליי", יזם תכניות פדגוגיות לתלמידי בתי ספר יסודיים שמטרתן שינוי תרבות השיח ומניעה והתמודדות עם תופעת הבריונות ברשת, החרמות והשיימינג. תכניות אלו עברו התאמות ופועלות היום גם בחברות וארגונים.

נגישות