סיגל שטרנברג

 | 

בעלים חברת "סיגל שטרנברג", אירגון וגישור פרויקטי פינוי בינוי

סיגל שטרנברג (54) מארגנת מגשרת ויועצת חברתית בחברת סיגל שטרנברג בע"מ, אשר הוקמה לפני כעשור ומתמחה בקידום מתחמי פינוי בינוי. שטרנברג חתומה על 30 פרוייקטים, ומלווה 3000 דיירים ברחבי הארץ, בצפון, נשר, ת"א, ר"ג וחולון.

על רגעי השיא המקצועיים במהלך שנות פעילותה בתחום, אומרת שטרנברג:
"כשיושבים נציגים יריבים וכועסים, ומתחילים את הפגישה בשיח מכבד ומכובד, בסוף הפגישה לוחצים ידיים ואומרים: "סיגל, בזכותך הפכנו להיות אנשים טובים יותר". כשאני מגיעה למתחם שהוחתם ע"י חברות לא ראויות, אשר החתימו דיירים על הערות אזהרה, ואני "מנקה את השטח" – בוחרת נציגות שממנה עו"ד דיירים, יזם ומפקח, כאשר כל התהליך מלווה בשקיפות, במקצועיות, תוך ראייה ורגישות לחלש ולחשוף, כשמתחם מיועד לעיבוי, ואני מארגנת את המתחם ויחד עם הנציגים אנו בוחרים יזם, שלעיתים עוקף את הרשות המקומית, והמתחם משנה את ייעודו. אני מבינה שיחד, הנציגים ואני שינינו את ייעוד המתחם, ובזכותנו הדיירים יקבלו דירה חדשה עם ממ"ד, מרפסת וחנייה. אני מבינה שעבודתי היא שליחות, ומהווה דאגה לבטחון הדיירים שלי שמאמינים בי ובדרכי. הדרך קשה ופתלתלה, הצלחתי הרבה נובעת מהידע והכשרון לאגד יחד כ"כ הרבה גורמים: הנציגות, האדריכל, היזם, הדיירים, המפקח העו"ד – להפוך את כל הגורמים ליחידה משומנת ויעילה, שכל חלקיה המורכבים הופכים ליחידה אחת". 

לשאלה כיצד מקדמים תהליכים בתקופה מאתגרת זו, משיבה שטרנברג:
"כהרגלי אני פונה לדיירים ומסבירה להם את החשיבות של עריכת מכרז יזמים, בחירת עו"ד אשר מתמחה בליווי פרוייקטים של התחדשות עירונית, ובעל נסיון רב אשר ידאג לערבויות ובטוחות הולמות. בתקופה קשה זו, בה החוסן הכלכלי של חברות רבות נפגע בשל העלאת הריביות ועליית המחירים בענף הבנייה, אנו בודקים את עמידותה וחוסנה הכלכלי של החברה, את נסיונה , והחשוב מכל  – האם החברה ממונפת. 

לאחר תקופה מאתגרת זו, הדיירים חוששים מאוד, ומבינים את הצורך בממ"ד ובבניין מחוזק בפני רעידת אדמה. בעקבות המלחמה ,אני פוגשת דיירים שחרדים מהעובדה שביתם לא ממוגן, ולעיתים הירידה למקלט מסכנת את חייהם, ישנם דיירים שרוצים (ובצדק ) לבנות ממ"ד וכך מסכנים את ההתכנות  הכלכלית של הפרוייקט. העוולה המוסרית והבלתי נתפסת כי דייר שיש ברשותו 100,000 ש"ח לערך, יוכל לשכון בממ"ד בטוח במלחמה הבאה, ומי שאין בידו, ייאלץ לרוץ במדרגות רעועות למקלט המוזנח.

כולי תקווה שהרשויות המקומיות והממשלה יקצרו את ההליכים הבירוקרטיים המסואבים, ויאפשרו ליזמים לקדם את ההליך התיכנוני". 

נגישות