נתי גלבוע

 | 

מנכ"ל התחדשות העירונית בחברת שיכון ובינוי

נתי גלבוע (54) מנכ"ל התחדשות העירונית בחברת שיכון ובינוי, החברה אשר בנתה את מדינת ישראל וחוגגת 100 שנים לפעילותה. חברת שיכון ובינוי פעילה בכל רחבי הארץ, מהקריות בצפון ועד הדרום הרחוק וחתומה על עשרות רבות של פרויקטים. החברה הוותיקה והמצליחה שואפת להמשיך לבנות את ישראל גם ב-100 השנים הבאות. 

את תחילת דרכו בענף עשה גלבוע לפני כ -30 שנים עת החלק לעבוד בבדיקות כדאיות כלכלית וסקרים בחברת מבני גזית. גלבוע מספר שהקדים את זמנו, והיה מבין הראשונים שנכנסו לתחום הפינוי בינוי, לפני למעלה מ25 שנה, עוד היתה רגולציה שמאפשרת הלכה למעשה להוציא מתחמים כאלו בפועל. הימים ההם נדמים בעיניו כיום כמו חלום רחוק. 

על שיאיו המקצועיים במהלך שנות פעילותו בתחום, אומר גלבוע:
יש לא מעט פעילויות פורצות דרך שהייתי שותף להן בעולם הנדל"ן, החל מ90% משכנתא בתחילת שנות ה2000, כרטיס מועדון לקוחות ראשון לחברת נדל"ן בישראל ועוד רשימה של פרויקטים ושכונות מגורים שהייתי שותף להוצאתן לפועל, פעם הייתי מתרגש מכל פרויקט אך במהרה הבנתי שמה שמעניין אותי זה אנשים ולא בלוקים. זו הסיבה שתחום ההתחדשות העירונית שעיקרו אנשים הרבה יותר מהנדל"ן כל כך מרתק בעיניי. "התחום מוציא ממני את המיטב, המפגשים עם בעלי הדירות, לשכנע אותם לקחת חלק יחד במסע, ההכרה שהם נותנים בחברה ובי אמון רב כל כך, ומצד שני, רתימה של כל כך הרבה גורמים ברשות המקומית מחוזית, שינוי רגולציה, הזכות להשאיר חותם דרך כל כך הרבה רבדים, היא משמעותית ומרגשת פעם אחר פעם גם אחרי כל כך הרבה שנים".

לשאלה כיצד מקדמים תהליכים בתקופה מאתגרת זו, משיב גלבוע:
"המטרה היא קודם כל להגיע לתושבים במקומות שהם זקוקים להתחדשות ולנו – ואנו עושים זאת בעבודת שטח שאין לה תחליף. אכן היה אתגר בתהליכי התכנון בתחילת המלחמה, אולם אפשר לציין שההשפעה של הבחירות המוניציפליות היתה אפילו גדולה יותר. קיימת תחושה של קשב גדול יותר במוסדות התכנון, בעיקר בוועדות המחוזיות, ורצון כללי לקדם תוכניות. אנחנו מנסים למנף באופן חיובי את המצב שנוצר בכדי לקדם כמה שיותר תוכניות בזמן קצר. היתרון שלנו לגודל בשיכון ובינוי מאפשר לנו להיות פחות רגישים לאתגר מימון ההשקעה של הוצאות תכנון ויועצים אשר נדרשים בכדי לקדם תכנון של מספר רב של תוכניות במקביל ובמצטבר מדובר על לא מעט מיליוני שקלים לפרויקטים אשר חלקם יבשילו תוך מספר שנים לא מבוטל. יש לנו נגישות מצוינת למידע גם בשטח וגם במוסדות התכנון ואנו מרגישים היטב את השינויים בשוק. מנסים מצד אחד להתנהל באחריות, ומצד שני, אוזנינו כרויות לניצול הזדמנויות, ככל שתהיינה כאלה".

נתי גלבוע // צילום: משה עמית נתי גלבוע // צילום: משה עמית
נגישות