גרשון שפירא

 | 

מנכ"ל ושותף מייסד בחברת רובי קפיטל

גרשון שפירא (57) מנכ"ל ושותף מייסד בחברת רובי קפיטל, המתמחה במתן פתרונות מימון ליזמי נדל"ן. החברה ליוותה פיננסית הקמה של כ-5,000 יח"ד בלמעלה מ-30 ישובים ברחבי הארץ. בתחום החוב, היקפי פעילותה מוערכים בלמעלה מ-14 מיליארד שקל, והחברה פועלת בשיתוף עם ארבעה בנקים ועשרה גופים מוסדיים מובילים. עם לקוחותיה נמנות חברות יזמיות בינוניות וגדולות, לרבות חברות ציבוריות. פעילותה של רובי קפיטל בתחום השקעות האקוויטי בפרויקטים, מבוצעת על ידי קרנות ספיר המיועדות למשקיעים מוסדיים ולמשקיעים כשירים. במסגרת פעילות קרנות ספיר בוצעו עד כה השקעות בשווי מצטבר של כ-2 מיליארד שקל.

על רגעי השיא המקצועיים במהלך שנות פעילותו בתחום, אומר שפירא:
"מה שמתגמל ומשמח אותי ברובי קפיטל הוא הגשמת החלום הציוני. לפני שהקמתי את החברה, ביליתי את המחצית הטובה יותר של הקריירה שלי בנסיעות ובעסקים מעבר לים. לפני פחות מ-10 שנים ערכתי שינוי בקריירה, והחלטתי שהגיע הזמן לבנות משהו מיוחד בישראל. יחד עם השותפים המייסדים, אילן רובינשטיין ואנדי מסטל, ומספר שנים לאחר מכן עם השותפים יעקב ניצן ועומר אלפרן, בנינו בהצלחה חברה מובילה למתן פתרונות מימון יזמי נדל"ן ישראלים. הצוות המגוון שגיבשנו כולל למעלה מ-50 אנשי מקצוע מובילים שעובדים כקבוצה מאוחדת ושלמה, זה מסב לי גאווה רבה. השותפות שיצרנו עם יזמי נדל"ן מובילים בישראל מהווה מבחינתי שיא מקצועי ומלהיב. פרויקט מרגש עבורי מאז הקמת החברה הוא מיזם 'פנים לקהילה' שהקמנו ללא מטרות רווח. המיזם כולל רשימה של 20 עמותות שאישרנו לפעילות משותפת, ובסוף כל עסקה אנו מעודדים את היזמים לתרום לאחת העמותות. כל תרומה שהם מעמידים אנחנו משווים בתרומה משלנו".

לשאלה כיצד מקדמים תהליכים בתקופה מאתגרת זו, משיב שפירא:
"ברובי קפיטל יצרנו DNA מיוחד. כשחקני חוץ שהשתלבו בשוק הנדל"ן הישראלי, בנינו בסיס כלכלי חזק מאוד לפני שהגדלנו את פעילות החברה ויצרנו הליכי בקרה קפדניים לצמיחה שיטתית. בתקופה הנוכחית  אנו מתמקדים בביצוע בקרות מוקפדות יותר מאי פעם. הצוות שלנו עובד באופן צמוד עם היזמים ומסייע להם במציאת הפתרונות הטובים ביותר לאתגרים בהם הם נתקלים, וכך הם נשארים על מסלול צמיחה וגם יכולים לנצל הזדמנויות שהשוק מציע כיום".

גרשון שפירא // צילום: אריק סולטן גרשון שפירא // צילום: אריק סולטן
נגישות