אסף כהנר

 | 

מנכ"ל Ewave נדל"ן

אסף כהנר (51)  מנכ"ל חברת Ewave Nadlan הפעילה בעולמות של ייזום וניהול פרויקטי נדל"ן, החל את דרכו בחברה בשנת 2008 כאשר הצטרף אליה כמנהל חטיבת השיווק והמכירות. כהנר אחראי לאורך השנים בצורה אישית לתהליכי מכירה של אלפי יח"ד בכל רחבי מדינת ישראל, ואף מחוץ לה.

החברה פועלת בשלושה תחומים עיקריים – ייזום וניהול פרויקטי נדל"ן למגורים, בדגש על התחדשות עירונית, נדל"ן מניב (מרלו"ג אסטרטגי באשדוד וקומפלקס משרדים ומסחר באור יהודה) ונדל"ן חו"ל (קפריסין). 

החברה יוזמת ומנהלת עשרות רבות של פרויקטים מסוג תמ"א ופינוי בינוי בפריסה ארצית רחבה, ובפרט באזורי הביקוש, בהיקף כספי של מיליארדי שקלים ואלפי יח"ד. Ewave Nadlan הייתה מהחברות הראשונות שפעלו בתא השטח של דרום תל אביב, בה קידמה פרויקטים רבים של התחדשות עירונית, בהיקף כולל של כ-1,500 יח"ד. כיום החברה נמצאת בשלבי תכנון או ביצוע של פרויקטי התחדשות עירונית בערים דוגמת תל אביב, בת ים, כפר סבא, נתניה, רחובות, הרצליה, חולון, ירושלים ובערים נוספות – בצבר תכנון ובנייה של אלפי יח"ד.

על שיאיו המקצועיים במהלך שנות פעילותו בתחום, אומר כהנר:
"אני רואה את אחד מרגעי השיא שלי ברמה האישית ושל החברה דווקא בשנה האחרונה, בתגובה המהירה שלנו לאירועי ה-7 באוקטובר. אחד העובדים בחברה מתגורר בעוטף עזה, והוא נהפך באותו היום לפליט בארצו, כאשר אנחנו נכנסו מיד למוד פעולה ועזרה כדי לסייע לו למצוא מגורים חליפיים במהירות האפשרית. כמעט מיד הבנו שלא מדובר במקרה פרטי, אלא באסון בקנה מידה לאומי, שמצריך את הסיוע של החברה האזרחית, ולא רק של גופי המדינה. בבוקר ה-8 באוקטובר התכנסנו הנהלת החברה והחלטנו, שאנחנו לא מדוממים מנועים אלא רותמים את החברה כולה לסיוע למפוני עוטף עזה. בשיתוף עם חברות נדל"ן נוספות, יצרנו קונספט שבו אנחנו הפכנו לחברה משכנת עבור מאות משפחות מפונות מעוטף עזה, וחיברנו אותן עם מלאי דירות ריקות שעמדו לרשותם של יזמים וחברות נדל"ן, במקומות שונים ברחבי הארץ. תוך כדי תנועה גם יצרנו ממשק עם גופים וחברות נוספות – בדגש על חברות הייטק – שתרמו את אבזור וריהוט הדירות, וכך, אותן משפחות מהעוטף למעשה קיבלו מעטפת ביתית מלאה כדי להתחיל לשקם את חייהן בצורה רגועה ובטוחה. עד מהרה הצטרפו למיזם – שנקרא "דלתות פתוחות" – גם גופים מטעם המדינה וההסתדרות הציונית, ויחד הצלחנו למצוא פתרון מגורים לקיבוצים שלמים, שעברו להשתכן בפרויקטים חדשים שהועמדו לרשותם. בדרך הזו, מאות משפחות מצאו לעצמן דיור לפרק זמן ארוך, בסביבה המתאימה להם, תוך שמירה על תחושת הקהילתיות שהיא כה חשובה להם".

לשאלה כיצד מקדמים תהליכים בתקופה מאתגרת זו, משיב כהנר:
"ההתמודדות עם התקופה הנוכחית מצריכה תעצומות נפש גבוהות. צריך לאטום את עצמך לרעשי רקע ולחדשות, כי זה שואב ומוביל למקומות לא נכונים – כמו בולען של אנרגיה. נדרשת מידה גבוהה של אופטימיות, אמונה שעשייה היא המפתח להצלחה, תחושת אחריות גבוהה ללקוחות שלנו והרבה חזון. גם אצלנו בחברה היו וישנם עובדים רבים מגוייסים, ובלתי אפשרי להתנתק לחלוטין מהמציאות שאנו חיים בה, אבל חייבים לבצע את הניתוק בין המציאות של המדינה ובין המציאות שלנו כחברה שיש לה מחויבות לאקוסיסטם שלם, הכולל בין השאר – רוכשי דירות, שותפים עסקיים, ספקים ועובדים. זה מצריך את דרגי הניהול של החברה לעבוד הרבה יותר קשה, להיות זמינים לכל לקוח ולכל עובד, לטפל בחששות, למצוא פתרונות במהירות לאתגרים שצצים – אבל עם גישה נכונה והתמקדות במשימה – הרי שזה אפשרי וניתן לביצוע".

נגישות