רוני בריק ואשר אלון

בעלים אשלי רן התחדשות עירונית

רוני בריק (62) הינו מנכ"ל ובעלים של קבוצת רוני בריק, העוסקת בתכנון ייזום וביצוע של פרויקטי נדל"ן. קבוצת רוני בריק מונה את חברות הנדל"ן אשלי-לירן, לי-רן ייזום והשקעות בבניה ומידן לי-רן.

בריק סיים לאחרונה את תפקידו כנשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ, והוא מכהן כיום כנשיא הכבוד של ההתאחדות וכיו"ר ארגון הקבלנים של השרון.

את דרכו בענף הנדל"ן החל בריק בשנות ה-90. אחרי כמה שנים בהם עבד כחקלאי, במשקים שבבעלות משפחתו ברעננה, החליט ללמוד קורס קבלנים ועם סיום לימודיו פתח לראשונה חברה לבניין. בין הפרויקטים הראשונים שקידם היתה הקמתה של שכונת קוטג'ים בעיר מגוריו רעננה, ומשם התרחב לפרויקטים נוספים.

בעשור האחרון מתמקדת פעילות החברות בקבוצה בפרויקטים של התחדשות עירונית, והיא נחשבת לחלוצה בענף. קבוצת בריק הקימה ואכלסה את פרויקטי הפינוי בינוי הראשונים בתל אביב וברעננה, וכיום מקדמת פרויקטים של התחדשות עירונית בהיקף של כ-3,000 יח"ד בגוש דן ובשרון.

במשך 15 שנים כיהן בריק בתפקידים שונים בהתאחדות הקבלנים בוני הארץ, תחילה כיו"ר האגף ליזמות ובניה, בהמשך כסגן נשיא ועד לאחרונה כנשיא התאחדות בוני הארץ. במסגרת פעילותו קידם בריק עשרות נושאים שעל סדר יומם של היזמים והקבלנים והוביל להסרת חסמים ושינויי מדיניות. בין השינויים אותם הוביל בריק: פיצול מכרזי קרקע, פטור מהוצאת ערבות בנקאית בגין המע"מ לרוכשי דירות, הקמת וועדה פריטטית לעובדי הבניין בשיתוף ההסתדרות, קיצור הכשרות מקצועיות ועוד.

אשר אלון (71) הינו מייסד ובעלי א.ש.ל.י. חברה לבניה, המתמחה בייזום, שיווק ומכירות בתחום הנדל"ן.

את החברה שבבעלותו ייסד אלון בשנת 1992, מאז ייזמה וקידמה בנייתן של אלפי יח"ד בפרויקטים שונים באזור המרכז והשרון. לחברת א.ש.ל.י בכלל ולעומד בראשה בפרט התמחות מיוחדת בתחום ההתחדשות העירונית, אליו נכנס אלון עוד כשהיה התחום בראשית דרכו. אלון הקים את פרויקט הפינוי בינוי הראשון בתל אביב והשני בכלל בארץ, פרויקט ME בנווה שרת בתל אביב שאוכלס כבר ב-2015, וכן את פרויקט הפינוי בינוי הראשון ברעננה.

כיום מקדמת חברתו של אלון מגוון פרויקטים של התחדשות עירונית בערי השרון והמרכז עם למעלה מ-2,500 יחידות דיור בשלבי ייזום, ביצוע ושיווק.

לצד פעילותו הענפה בתחום הנדל"ן, מוכר אלון בין היתר בשל חיבורו לספורט, לעשייה הציבורית ולקהילה. בעברו היה בעלים של קבוצת הכדורגל מכבי נתניה וכיום מחזיק בקבוצת הפועל רעננה. את דרכו המקצועית החל כחוקר מיון ביחידה המרכזית של משטרת ישראל (ימ"ר) וכן שימש כיו"ר ועד האגודה השיתופית בגן חיים במשך 12 שנה.

לשאלה, מהם ההישגים הגדולים ביותר שלך, השיב אשר אלון: "נולדתי וגדלתי ברעננה, העיר נמצאת ב-DNA שלי. לפני מספר שנים פנו אלי כמה חברי ילדות בקשר לפרויקט ברחוב ויצמן באזור שבו גדלנו, גרנו ושיחקנו כדורגל בילדותנו, וביקשו שאקח על עצמי את הפרויקט. זה היה כל-כך מרגש שפשוט לא יכולתי לסרב. לשמחתי, הפרויקט הצליח מעל למשוער, וכך הצלחתי לסייע גם להתחדשות העירונית ברעננה וגם לתושבי העיר שהיו מאושרים מהדירות החדשות והמשודרגות שקיבלו."

נגישות