רון אבידן

מנכ"ל חברת אזורים

רון אבידן (53) מכהן כמנכ"ל חברת אזורים, המתמחה במזה כ-60 שנה בנדל"ן למגורים, התחדשות עירונית ובדיור מוסדי להשכרה לטווח ארוך, באמצעות חברת הבת אזורים Living. חברת הנדל"ן אזורים הינה מהחברות הגדולות והיציבות בענף והיא חברה ציבורית, שמניותיה נסחרות בבורסה לניירות ערך בתל אביב. החברה פועלת מ-1964. 

אבידן מתמחה בתחומי מימון, כלכלה ושמאות מקרקעין. את תחילת דרכו בעולם הנדל"ן עשה מיד לאחר השחרור מהצבא. הוא בוגר תואר ראשון בכלכלה וניהול ותואר שני במנהל עסקים (MBA) באוניברסיטת תל אביב, אותם סיים בהצטיינות. במקביל, אבידן כיהן בשורה של תפקידים בחברות השקעות בכירות. הוא מונה למנכ"ל חברת מגדל הנביאים ובהמשך, למד שמאות מקרקעין, התמחה בתחום והחל לנהל את תחום הנדל"ן של חברת הביטוח מגדל. עוד הוא כיהן כסמנכ"ל שיווק ומכירות במבני תעשייה, שם ניהל כמיליון וחצי מ"ר של נדל"ן מניב בכל רחבי הארץ ובהמשך, ניהל את חברת עופר השקעות, אשר החזיקה בשליטה במליסרון ובמזרחי טפחות. לפני כשלוש שנים הוא מונה למנכ"ל אזורים.

תחת ניהולו מובילה חברת אזורים כ-3,500 יח"ד בביצוע, כ-17,000 יח"ד במעל ל-40 פרויקטים במסגרת התחדשות עירונית בתכנון, כאשר במהלך שנת 2022 צפויים לצאת לפועל חמישה מתחמי פינוי בינוי גדולים בין היתר בבת ים, פרויקט במרכז בהרצליה, וכן מספר פרויקטים בנתניה ובחיפה. בנוסף, לאזורים עוד כ-4,000 יח"ד שנמצאות בתכנון. כמו כן, פורטפוליו חברת הבת, אזורים Living המתמחה בדיור מוסדי להשכרה לטווח ארוך כולל כיום כ-2000 יח"ד בשלבי ביצוע ותכנון שונים באזורים הביקוש בארץ.

אבידן חתום על הצעדת אזורים לפסגת החברות המובילות בתחום ההתחדשות העירונית. עוד בין הישגיו, הוא ידוע כמי שהוביל את אזורים לקדמת הבמה של שחקני הנדל"ן כחברה פעילה, בין היתר על ידי ביצוע עסקאות רכישה למכביר והובלה בהיקפי המכירות. זוהי השנה השלישית ברציפות שהחברה מוכרת כ-1,000 יח"ד בשנה.

על הישגי החברה, הוא אומר: "החברה מחזיקה בניסיון עצום של קרוב ל-60 שנה בהקמה וייזום פרויקטים, חוסן כלכלי רב עם הון עצמי של 1.6 מיליארד ₪ ומוניטין מעולה בקרב רוכשי הדירות. לכל אלה נוסף גם צוות עובדים מיומן ומוכשר מאוד. לאחרונה, החברה הצליחה לקדם ולהוציא לפועל פרויקטים מאוד אטרקטיביים בהתחדשות עירונית. כמו כן, קידום השיווק והמכירות בפרויקט המגדל בצומת עילית הנקרא Exchange Ramat Gan נרשמה הצלחה מסחררת הן מבחינת היקף הדירות שמכרנו – כ-240 דירות ב-12 חודשים, והן מבחינת היכולת להשביח את מחירי הדירות בעודנו בתהליך השיווק. הצלחה נוספת נרשמת עם מבצע מכירות של אחד מפרויקטי הדגל של החברה בתחום ההתחדשות העירונית – MOMENT בבת ים, אשר במהלכו מכרנו לעמיתי ארגון "חבר" כ-480 דירות ב-48 שעות והכל באמצעים דיגיטליים. לבסוף, השלמנו הנפקה מוצלחת של קרן הריט אזורים Living אשר הגדילה בשנה האחרונות את הפורטפוליו שלה משמעותית ומיצבה עצמה כמובילה בתחום השכירות ארוכת הטווח". 

נגישות