יגאל דמרי

מנכ"ל ובעלים י.ח. דמרי

יגאל דמרי הוא המייסד והבעלים של חברת י.ח דמרי, ממחברות הבנייה הגדולות בישראל שיוזמת פיתוח נדל"ן וגם מבצעת את הפרויקטים שלה בעצמה. לחברה פרויקטים בבנייה ושיווק בכל רחבי הארץ מקרית ביאליק בצפון ועד דימונה בדרום והיא מחזיקה בעתודות קרקע בהיקף של כ-19 אלף יחידות דיור שנמצאות בשלבים שונים של תכנון, בנייה ושיווק. חברת י.ח דמרי היא חברה ציבורית ושווי השוק שלה נאמד בכ-2.6 מיליארד שקל.

דמרי ידוע כאיש עסקים שמוביל את תחום הנדל"ן בארץ מזה 30 שנה ובונה פרויקטים למגורים גם במרכז הארץ ובפריפריה. הוא הקים את החברה בסוף שנות ה-80 בנתיבות, העיר בה הוא גדל ומתגורר בה עד היום. בחוגים העסקיים דמרי מוכר כאיש עסקים מצליח שיודע לזהות הזדמנויות ולהשביח קרקעות. הוא נחשב צנוע ואמין וב-2016 קיבל את אות יקיר העיר נתיבות בתחום התעשייה והמסחר.

בשנות ה-90 עם גל העלייה מברית המועצות פרצה החברה קדימה כאשר בנתה כ-15 אלף יחידות דיור שנתנו מענה לעולים החדשים. במשך למעלה משלושים שנים יזמה ובנתה החברה עשרות אלפי דירות ובמרוצת השנים היא הרחיבה את הפעילות שלה לתחום הנכסים המניבים עם נכסים מסחריים בערים כמו כפר סבא, דימונה ובאר שבע. בעשור האחרון פיתחה החברה זרוע  נוספת ומשמעותית לצמיחת החברה – התחדשות עירונית, והיא מקדמת פרויקטים בפתח תקוה, אשדוד, גבעתיים, בת ים, נתניה ואור יהודה כאשר בכל אחד מהם מאות יחידות דיור. בנוסף פועלת החברה בתחום של תמ"א 38 ובימים אלה מוציאה אל הפועל כ-15 פרויקטים בתל אביב וסביבתה.

כיום החברה מקימה מספר פרויקטים גדולים כגון דמרי בחריש (252 יח"ד), כרמי גת בקריית גת (מעל 400 יח"ד), קרית גנים בבאר שבע (2,300 יח"ד) ובגבעתיים (288 יח"ד).

נגישות