סמי מצלאווי

יו"ר ובעלים חברת מצלאוי

סמי מצלאוי הוא מוותיקי בוני הארץ, פורץ דרך בתחום היזמות ואיש חזון, העוסק בתחום מזה כ- 50 שנה, במהלכן רשם הישגים גדולים. מצלאוי היה הראשון לזהות את כוחה של ההתחדשות העירונית לשנות את פני הערים, והוא נודע כחלוץ פרוייקטי פינוי בינוי בישראל וכמי שחתום על הפרויקט הראשון בארץ לפינוי בינוי, אותו הוביל כבר בשנת 2001 – "אונו הירוקה", בקריית אונו. במסגרת הפרויקט הוקמו ואוכלסו 513 יח"ד ב- 11בניינים. ביזמות פורצת דרך זו, הפך מצלאוי את החברה למובילה בתחום ההתחדשות העירונית בישראל.

מצלאוי ידוע כפורץ דרך בכל עשייתו הענפה לאורך השנים. כבר בשנת 1973 הוא בנה את הבניינים הגבוהים ביותר ברמת גן, בני 16 קומות ובין השנים 1990 – 2000 בנה פרויקטי מגורים בני 3,000 יחידות דיור במודיעין.
בין הישגיו הרבים, הוא גם הפך למבצע בלתי רגיל, זאת לאחר שמשך זמן הבנייה לבניין בן 24 דירות בפרויקט, עמד על 10-12 חודשים בלבד.

במרוצת השנים יזם וביצע מצלאוי פרויקטים חדשניים, לרבות עירוב שימושים והפך לשם דבר בענף הנדל"ן. בין היתר, הוא הצליח להוציא לפועל פרויקט דיור בר השגה בקריית אונו, שנמכר לתושבי העיר במחירים מוזלים בשיעור של כ- 30% פחות ממחירי הדירות באזור.

כיום מקימה החברה בהובלתו פרויקטים רחבי היקף, ביניהם את פרויקט ההמשך ל"אונו הירוקה", אשר כולל 5 בניינים ו- 366 דירות וכן, מגה פרויקט פינוי בינוי בבת ים, הצפוי לכלול כ- 1,010 יחידות דיור, שטחי מסחר ושטחי משרדים ועוד.

מצלאוי הוביל והנחיל במשך השנים את עקרונות ההתחדשות העירונית ותכנון ערים ושכונות בישראל לתפיסתו- תוך ראייה ארוכת טווח. הוא איש חזון, עשייה ומי שאהבת ובניין הארץ, התחדשות השכונות הוותיקות והדאגה לדיור לצעירים, נמצאות בנפשו וזורמות בדמו.

שיתוף
סמי מצלאוי // צילום: עודד קרני סמי מצלאוי // צילום: עודד קרני
נגישות