אדריכלית ענת לרנר

ראש המינהלת להתחדשות עירונית ביהוד-מונוסון

אדריכלית ענת לרנר עוסקת בתחום מאז שנת 1996 ובשנת 2017 מונתה לראש המינהלת להתחדשות עירונית בעיר יהוד-מונוסון. לרנר כיהנה בשורה של תפקידים מובילים לאורך השנים, והפכה לאחת הנשים הבולטות בתחומה. בין היתר, היא כיהנה כחברה בהנהלת משרד ניר קוץ אדריכלים, הובילה פרויקטים גדולים ומורכבים, והתמחתה בתכנון בתי חולים.

בין הישגיה, לקחה לרנר חלק משמעותי בתכנון המע"ר של ירושלים ותוכניות מתאר גדולות נוספות, זכתה בתחרות לתכנון בניין מרכז הבקרה המטרופוליני של נת"ע, בשיתוף עם משרד ניר קוץ אדריכלים והקימה את המינהלת להתחדשות עירונית ביהוד-מונסון.

תחת ניהולה, יצרה המינהלת תנופה אדירה ומהירה של קידום תכנית ליבת העיר להתחדשות עירונית, המהווה בסיס להתחדשות עירונית בעיר הוותיקה ומתווה מדיניות הכוללת את ההיבטים הפיזיים, תשתיות, מבני ציבור, שטחים ירוקים תנועה, ועוד, זאת לצד תכנון וקידום מתחמי פינוי בינוי בהלימה לתכנית.

לרנר ידועה כמי שעומדת מאחורי קידום חזון להתחדשות מהירה ומיטבית, ועושה שימוש בכל חלופות הקידום שעומדות לרשותה. בין היתר, היא חתומה על מהלכים פורצי דרך, ומי שפעלה לקידום מתחם פינוי בינוי במסלול רשויות, שהיה מבין הראשונים שעברו לאישור במסגרת הותמ"ל וכן, מתחם נוסף במסלול מיסוי, תוך שילוב קרקע משלימה. בנוסף, לרנר מיישמת את החזון העירוני להחייאת הרחוב הראשי בעיר ותכנון מחדש של מרכז העיר הוותיקה.

המינהלת תחת הנהגתה, מובילה יוזמות לשילוב התושבים בפעילות ההתחדשות העירונית, ביניהן הקמת  "האקדמיה האורבנית" לתושבים, מינהלת התחדשות עירונית  "הדור הבא" שכוללת הכשרה לתלמידים, "מינהלת על גלגלים", המנגישה את שירותי המינהלת לבית התושבים, ועוד. היא מובילה שירות יוצא דופן, הכוללת פעילות של המינהלת בסטנדרטים של השוק הפרטי.

מעבר לכך, לרנר הנה מובילת דעה ומרצה מבוקשת, היא כיהנה בעברה כראש המגמה לאדריכלות להנדסאים במכללה למינהל וכיום מרצה באוניברסיטת אריאל. תרומתה לענף הנדל"ן וההתחדשות העירונית כוללת שנים רבות של טיפול בפרויקטים בהיקפים גדולים, הנאמדים במאות מיליוני שקלים ועשרות אלפי מטרים. לרנר מובילה חזון לתכנון המרחב הציבורי העירוני כאורגניזם חי, היא נושמת וחיה עירוניות למעלה מ-25 שנה, ומיישמת את הידע וההבנה בתכנון ערים וניהול פרויקטים.

שיתוף
ענת לרנר // יחצ ענת לרנר // יחצ
נגישות