עו"ד ענת בירן

ענת בירן משרד עורכי דין

עו"ד ענת בירן חיה את עולם המשפט הנדל"ן והתכנון והבניה מזה שלושה עשורים, וזאת מכל עברי המתרס.  בין השנים 1996-2003 כיהנה כיו"ר הראשונה של ועדת הערר לתכנון ובניה בתל אביב, ומאז פרישתה היא בעלת פרקטיקה פרטית משגשגת, המדורגת מדי שנה בראש המשרדים המובילים בתחום, וכאחד ממשרדי הבוטיק הבולטים והמוערכים בארץ.

בירן ידועה כמוביל דעה והיא מרצה במסגרות אקדמיות ומקצועיות, מלמדת בבית הספר למשפטים באקדמיה, מרצה בלשכת עורכי הדין, באקדמיה לשמאות מקרקעין, בימי עיון והשתלמויות מקצועיים, ועוד. בירן משתפת ומנחילה ידע ומידע לדור הצעיר, והיא מקפידה על השתלמויות ופעילויות העשרה לכל צוות המשרד, כחלק מאג'נדה לפיה חובה על להיות מקצועיים ומעודכנים כל הזמן.

במסגרת פעילותה בתחום ההתחדשות העירונית וייצוג הלקוחות בוועדות התכנון, מעורב המשרד תחת הנהגתה של בירן במאות עררים, ורשומות על שמה החלטות תקדימיות ועקרוניות רבות בתחום ההתחדשות, ביניהן תיקון תוכנית רובע 4, הצלחות בהפחתת היטלי השבחה ועוד.

בירן ייצגה ומייצגת התארגנויות של תושבים במאבקים גדולים, ביניהם את תושבי מתחם אסותא בתל אביב נגד תוכנית הרובעים, את התושבים נגד תוכנית המתאר של הוד השרון, את תושבי בארות יצחק ומזור בעתירות שעניינן פעילות שדה התעופה, התארגנויות נגד בניה בחופי הים, תביעות ועוד.

בירן היא בין החלוצות בתחום ההתחדשות העירונית על כל רבדיה, מייצגת יזמים, קבוצות דיירים, התנגדויות דיירים, רשויות מקומיות וארגונים מובילים בארץ. בשנים האחרונות היה מעורב משרדה בפרויקטים הגדולים ביותר של התחדשות עירונית בישראל. מעבר לכל, שמה של בירן הולך לפניה כמי שאוהבת אנשים ופועלת למען קידום איכות חייהם.

ענת בירן // צילום: נדב כהן יונתן ענת בירן // צילום: נדב כהן יונתן
נגישות