יפית יהודה

מנכ"לית הפניקס Value התחדשות עירונית

יפית יהודה מכהנת כמנכ"לית הפניקס Value התחדשות עירונית, קרן השקעות ציבורית הפועלת בתחום מימון הנדל"ן, ומעניקה ליווי מלא ליזמים בהקמת פרויקטים של התחדשות עירונית למגורים. אחת המטרות המרכזיות של הקרן היא לייצר תכנית ליווי נכונה המיטיבה עם כל הצדדים לעסקה, כולל היזמים, רוכשי הדירות, בעלי הקרקע, וכמובן עבור ציבור המשקיעים של הקרן. בתוך כך, יפית מנהלת, בין היתר, את בניית המתווה הפיננסי המותאם לכל פרויקט ולכל יזם, כאשר היעד הוא לייצר עסקאות יציבות תוך עמידה בלוחות זמנים, בתקציב ובשמירה על שיעורי הרווח המתוכננים.

מאז נכנסה לתפקיד כמנכ"לית הפניקס Value התחדשות עירונית, יפית מובילה  את הקרן להישגים המתבססים על קריאה מוקדמת של המגמות בשוק הנדל"ן וזיהוי הזדמנויות גם בתקופה הנוכחית. לדוגמא, בעקבות עליית הריבית במשק הקרן הצליחה לנתב אליה יזמים חזקים ואיכותיים שעד היום גייסו אג"ח באמצעות שוק ההון, ויצרה להם חלופה אטרקטיבית ומקצועית מאוד. בנוסף, הקרן מבצעת שיתופי פעולה בין יזמים שצברו פרויקטים רבים של התחדשות עירונית לבין חברות עם יכולת פיננסית וביצוע גבוהות. הדבר מתאפשר באמצעות רשת הקשרים הענפה שקיימת בקרן עם מגוון רחב של יזמים.

אל עולם הנדל"ן יפית הגיעה דרך מימון וליווי של פרויקטים בגופים פיננסים מובילים. לאורך השנים ליוותה עשרות רבות של פרויקטים מורכבים וניהלה תיקי אשראי בהיקפים של מאות מיליוני שקלים. נכון להיום, היא בעלת היכרות נרחבת עם מרבית השחקנים בענף הנדל"ן, כולל חברות יזמיות וחברות ביצוע גדולות, גופים פיננסים, יועצים משפטיים, שמאי מקרקעין וגורמי מפתח אחרים בעולם הנדל"ן.

 לשאלה מהן התכונות שמביאה אישה לעולם הנדל"ן, משיבה יפית: "לנשים יש יכולת משמעותית לתכלל ממשקים רבים ומגוונים, לתכנן קדימה ולהוציא את התוכנית לפועל בצורה מיטבית".

לצד הקריירה המצליחה, יפית מקפידה על האיזון בין קריירה, משפחה ופנאי, ודואגת לפנות לכך זמן בלו"ז: "כמו בעבודה, כך גם בחיים האישיים החוכמה היא להתמיד ולפעול באופן מסודר שמייצר שקט נפשי ואושר. כך נשאר לי זמן לבלות עם המשפחה הנהדרת שלי, וליהנות מעולם רחב של תחביבים ועשייה אישית".

נגישות