עו"ד בת-אל עובדיה ועו"ד בן מוגרבי

משרד עו"ד DTKG&G

בת-אל עובדיה (35) בעלת תואר ראשון במשפטים, מכהנת כמנהלת ושותפה במחלקת הנדל"ן וההתחדשות העירונית במשרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות'. 

את תחילת דרכה בעולם הנדל"ן לפני למעלה מעשור, עשתה במשרד ש. בירן ושות', שם התמחתה בתחום הנדל"ן. בהמשך, הצטרפה למשרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות'. החל מאפריל 2022 מכהנת כשותפה במחלקת הנדל"ן וההתחדשות העירונית במשרד ומנהלת מחלקת הנדל"ן.

על בחירתה להיכנס לענף הנדל"ן, אומרת עובדיה: "אני רואה בתחום הנדל"ן מעין שליחות. אין לתאר את תחושת הסיפוק בסיוע והובלת בעלי דירות אשר דירתם היחידה היא הנכס היקר להם ביותר, לפרויקט מוצלח לקראת דירה חדשה ושיפור איכות חייהם". 

עובדיה אמונה על טיפול בכל ההיבטים המשפטיים הנוגעים לפרויקט ועל ייצוג חברות נדל"ן, יזמים, משקיעים, קבוצות רכישה וקבלנים במסגרת עסקאות נדל"ן לאורך כל שלבי התכנון וההקמה, המימון, השיווק ועד לשלב רישום הפרויקט. בנוסף, עובדיה חתומה על ייצוג של למעלה מ-1000 בעלי דירות בפרויקטים של התחדשות עירונית, לרבות תמ"א 38/1, תמ"א 38/2 ופינוי בינוי וליווי החל משלב בחירת הנציגות ובעלי המקצוע ועד לסיומו המוצלח של הפרויקט. כמו כן, היא מייצגת יזמים בלמעלה מעשרה פרויקטים שונים של התחדשות עירונית (תמ"א 38/2 ופינוי בינוי).  

לשאלה מהן שאיפותיה לעתיד, משיבה עובדיה: "להמשיך להתפתח ברמה המקצועית והאישית, להמשיך לקדם פרויקטים וליזום פרויקטים חדשים ולהוביל את מחלקת הנדל"ן של המשרד להיות חוד החנית בתחום הנדל"ן והתחדשות עירונית".

בן מוגרבי (35) בעל תואר ראשון בהצטיינות מהמכללה למנהל ושותף במשרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות', הוא ראש תחום ייצוג דיירים במחלקת ההתחדשות העירונית של המשרד, לרבות ניהול צוותי עורכי דין ומתמחים וליווי בעלים ויזמים בעסקאות ובפרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית.

את תחילת דרכו בעולם הנדל"ן עשה מוגרבי בהתמחות במשרד פירון, בהמשך, התמקצע במשרד עוה"ד שובל יושע בייצוג דיירים, משם עבר למשרד DTKGG והחל מאפריל 2022 הוא שותף במחלקת הנדל"ן במשרד וראש תחום ייצוג דיירים.

על הסיבות שהובילו אותו להיכנס לתחום הנדל"ן, מספר מוגרבי: "תחום הקניין והנדל"ן משך אותי כבר מתקופת הלימודים, בנוסף, מדובר בבניין הארץ ערך חשוב לכשעצמו במדינה כמו שלנו, ובניגוד לתדמית האפורה של ישיבה מאחורי "מסך", בתחום ההתחדשות העירונית יש נגיעה בכל אספקט – מאדריכלות, ועד ליקויי בניה, ומעל לכל – עיסוק ואינטרקציה עם בעלי דירות". 

ב-8 השנים בהן פועל מוגרבי בענף הנדל"ן הוא ליווה ומלווה עשרות פרויקטים של התחדשות עירונית מכל הסוגים (תמ"א 38/1, תמ"א 38/2 ופינוי בינוי) וכן בעלי דירות ויזמים בכל שלבי העסקה והפרויקט, למן התכנון דרך ההסכם המשפטי, לרבות המימון והליווי הפיננסי, שלב הביצוע ועד לסיומו המוצלח של הפרויקט.

בנוסף, מייצג מוגרבי קרנות מימון נדל"ן פרטיות, מוסדות פיננסיים ומשקיעים נוספים בכלל ההיבטים המשפטיים הכרוכים במימון עסקאות נדל"ן, זאת החל משלב בדיקת הנאותות, התקשרות בהסכם המימון, תכנון הבטוחות ויצירתן, מתן ייעוץ בסוגיות רגולטוריות, ועוד.

לשאלה מהן שאיפותיו לעתיד, משיב מוגרבי: "להמשיך לצמוח ולהתפתח ברמה האישית והמקצועית. להוביל ולהמשיך לפתח את תחום ייצוג הדיירים במשרדנו, תמיד להישאר עם היד על הדופק בתחום, על ההתפתחויות והתהפוכות שהוא עובר, וכמובן לסייע לבעלי הדירות וליתר הלקוחות להפוך את חלומם על התחדשות עירונית למציאות".

נגישות