עו"ד גדעון קינג

ראש המינהלת להתחדשות עירונית אשקלון

עו"ד גדעון קינג (39), בעל תואר ראשון במשפטים וסטודנט לתואר שני במינהל עסקים, מכהן כראש המינהלת להתחדשות עירונית אשקלון. בתפקידו זה אמון קינג על גיבוש, התוויית וביצוע מדיניות העירייה בתחום ההתחדשות העירונית.  קינג מתמחה בהתחדשות עירונית בפריפריה וקידום התוכניות מחוץ לאזורי הביקוש, תוך מתן פתרונות יצירתיים לאתגרים הכרוכים בכך. את דרכו בעולם הנדל"ן הוא החל לפני כ-15 שנה כמנהל פרויקטים. בהמשך הוא התמחה  וכיהן כעורך דין ברשות ניירות ערך ובמשרדי עורכי דין.  לפני כשלוש וחצי שנים הקים את המינהלת שבראשה הוא עומד. 

עם כניסתו לתפקיד החל בקידום קביעת מדיניות להתחדשות עירונית, ופעל לאישור תכנית אב כלל עירונית הממפה כ-9,000 יח"ד קיימות, תוך חלוקה למתחמי עיבוי ומתחמי פינוי-בינוי. עוד הוא פעל לאישור תכנית אב להתחדשות בשכונת גבעת ציון, ממנה יצאו בהמשך שתי תכניות פינוי-בינוי המקודמות בימים אלו בותמ"ל. 

קינג חתום על הובלת התכנית הראשונה בארץ המיועדת מראש לקרקע משלימה ללא פינוי-בינוי, אשר נמצאת היום לאישור בוועדה המחוזית. נכון להיום, המינהלת בהובלתו מטפלת בכ-30 מתחמי התחדשות עירונית הכוללים כ-25,000 יח"ד, לרבות תכנון, ליווי חברתי, ארגון בעלי הדירות, איגודם כנציגויות וסיוע בבחירת בעלי המקצוע בפרויקט. 

על הסיבות לכניסתו לתחום הנדל"ן, הוא אומר: "עוד מימיי הראשונים בקריירה בתחום הנדלן הייתה בי תשוקה לחידוש מרחבים עירוניים ולשיפור איכות התושבים החיים בהם".

על רגע מרגש של סגירת מעגל בחיים, הוא מספר: "כבן קיבוץ עלומים, היינו משפחה מארחת לתלמידים מתיכון חקלאי ובאחד מכנסי התושבים שקיימתי באשקלון זיהתה אותי מי שהיתה התלמידה הראשונה שהוריי אימצו לביתנו. היום אני זוכה לקדם תכנית פינוי-בינוי בבניין שבו היא גרה". 

שאיפות לעתיד?

"תהליכי התחדשות עירונית לוקחים זמן רב ודורשים המון סבלנות, יחד עם זאת העבודה בתחום זה הינה מרתקת ובכל יום מחדש אתה לומד משהו או נאלץ למצוא פתרון חדש לקושי שאתה נתקל בו. לכן, אשאף להמשיך ולקדם התחדשות עירונית בארץ, בין אם במגזר הציבורי או הפרטי, ואשמח להמשיך ולהשפיע על סדר היום בנושא זה ולהשפיע על החיים בארץ".

נגישות