עו"ד אביחי שטרן

ראש עיריית קריית שמונה

עו"ד אביחי שטרן (35), בעל תואר ראשון במשפטים ותואר שני במינהל ומדיניות ציבורית, מכהן כראש עיריית קריית שמונה, לאחר שנבחר לראשונה לתפקיד בבחירות לרשויות המקומיות בשנת 2018 כראש העיר הצעיר ביותר בישראל. 

לפני 46 שנים, בפיגוע הטרור הראשון בארץ ביישוב עירוני, נרצחו סבתו ודודתו של שטרן, דבר שהשפיע רבות על עיצוב דרכו לימים. העשייה הציבורית והאהבה לעיר זרמו בדמו תמיד. הוא הקים ארגון צעירים למען העיר, כיהן מנכ"ל ודירקטור של מפעלי אגודת הסטודנטים באוניברסיטת חיפה וכחבר הוועד מנהל בעמותה לזהירות בדרכים.

בין הישגיו בתוך זמן קצר, חתום שטרן על הקמת שכונת יובלים א' הכוללת כ-1,000 יח"ד, אשר בתוך שנתיים שווק 80% מהדירות בה, על קידום שכונת תל חי הכוללת 700 יח"ד והשנה הוא הביא להישג משמעותי לעיר, כאשר הוועדה המחוזית אישרה את מסמך המדיניות לתוכנית המיתאר לעיר בהובלתו, אשר מגדיר את קריית שמונה כמוקד עירוני אזורי עם אפשרות לגידול אוכלוסייה בהיקף של עד 60,000 תושבים. בתוך כך, התוכנית מציעה מתחמים נרחבים בתוך העיר להתחדשות עירונית, הכוללים על פי ההערכה בין 10,000-13,000 יחידות דיור חדשות. עוד התוכנית מגדירה את מיקום תחנת הרכבת המיועדת בעיר בהתאם לתוואי המסילה שאושרה וכן, פיתוח שכונות חדשות בסביבתה, ממזרח לעיר, על שטח בהיקף של כ- 1000 דונם.

על החזון והעשייה שהוא מוביל, הוא אומר: "אנו ממשיכים לכתוב את הסיפור החדש של קריית שמונה. סיפור על עיר צומחת, יוזמת שמאפשרת הזדמנויות רבות. אני מאושר ונרגש על קידומן של שלוש תוכניות משמעותיות לעיר ומודה ללשכת התכנון המחוזית, לרשות להתחדשות לאומית ולכל הגורמים שסייעו לנו לקדם תוכניות אלו. אמרתי לא אחת שקריית שמונה היא האתגר של חיי. אני מתכוון להפוך כל אבן כדי לממש את הפוטנציאל הגדול הקיים בעיר הכי יפה בישראל. אנחנו עובדים מבוקר עד לילה כדי לממש את התוכניות הרבות שלנו לפיתוחה של קריית שמונה ולמשוך אליה יזמים ומשפחות צעירות רבות שייבחרו להקים כאן את ביתם".

נגישות