אדל נוני

יועצת משפטית - קבוצת כנען

אדל נוני (31), הנדסאית תעשייה וניהול ובעלת תואר ראשון במשפטים, מכהנת כיועצת המשפטית של קבוצת כנען. במסגרת תפקידה היא חברה בהנהלת הקבוצה, אמונה על ניהול מערך ההתקשרויות, לרבות ניהול מו"מ, הסכמי התחדשות עירונית, הסכמים עם רשויות ובהמשך לכך, ניהול ופיקוח על עסקאות מכר דירות. עוד היא אמונה על ניהול המגעים בשם הקבוצה מול רשויות תכנון ומשרדי הממשלה. כיועמ"ש היא מפקחת על ניהול ההליכים המשפטיים בהם מעורבות החברות בקבוצה.  נוני מתחמה בהתחדשות עירונית במסלול פינוי בינוי, בדגש על מתחמים גדולים, בהיקפים של מאות דירות ומאות בעלי דירות.

ברקע לקריירה המצליחה, את גילאי העשרה התחנכה נוני בפנימייה חרדית ועד גיל 19 ניהלה אורח חיים חרדי. על כך היא אומרת: "הייתי עצמאית מגיל מאוד צעיר, בניתי את עצמי בעשר אצבעות ובעבודה קשה מתוך מוטיבציה גבוהה להצליח ולהיות חלק. המעבר וההשתלבות בין העולם החרדי לעולם החילוני ולעולם העסקים בפרט פיתחו בי את היכולת לתמרן מעברים בין עולמות שונים, לראות את הזויות השונות, להבין נכון את הסביבה מולה אני עומדת, לקבל את ההחלטות הנכונות ולהגיב בזמן אמת לשינויים הסביבתיים". 

את תחילת דרכה בעולם הנדל"ן היא עשתה לפני שבע שנים. לאחר התמחות במחלקת הנדל"ן וההתחדשות העירונית במשרד עורכי דין דורון טיקוצקי קנטור גוטמן נס עמית גרוס ושות', הצטרפה נוני כעורכת דין ומנהלת פרויקטים לקבוצת כנען, שהייתה אז בשנות פעילותה הראשונות. בהמשך הדרך היא קודמה לתפקידה הנוכחי. עד כה היא חתומה, בין היתר על תוכניות הכוללות מאות יח"ד באזורי ביקוש במתווה של תמ"א  38/2 (הריסה ובניה) ואלפי יח"ד במתווה של פינוי בינוי. מעבר לכך, לפני תקופת הקורונה, היא היתה מעניקה בהתנדבות חברה וסיוע לקשישות במוסד סיעודי.

על הסיבות לכניסתה לתחום הנדל"ן, היא אומרת: "כשמשהו כל כך ברור כשמש, כמו שהיה לי ביחס לתחום הנדל"ן, אין באמת יכולת להצביע על סיבות להיכנס תחום. הייתי בתחום עוד לפני שנכנסתי אליו. 

"עולמו של יזם התחדשות עירונית אינו פשוט בלשון המעטה. בתחום שלנו, תחום ההתחדשות עירונית, יזמים קמים כל בוקר למערכה חדשה. הרקע האישי שממנו באתי, המלחמה היומיומית, הדרך שעברתי בשילוב הכלים שקיבלתי מתחום המשפט חישלו אותי לצלוח את המהמורות והעצימו בי את היכולת לחבר בין עולמות שונים מתוך רגישות לאורך כל הדרך עד להשגת המטרה".  

שאיפות לעתיד?

"להמשיך לצמוח, עם קבוצת כנען, לטופ של עולם הנדל"ן. ופנטהאוז…

"האמת, אני לא מרגישה שמגיע לי פרסים. אני עובדת קשה מאוד, משקיעה את כל כולי יחד עם צוות הקבוצה. בנינו יחד תא משפחתי מגובש, ערכי ומקצועי וכולם כמוני עובדים קשה, חדורי מטרה להצליח ולמתג את הקבוצה כאחת החברות המובילות בתחום ההתחדשות עירונית ונראה שהצלחנו. 

בתקופה הקרובה הקבוצה עומדת בפני מימוש (היתרי בניה) של כ- 1,000 יח"ד. התכנית היא להמשיך להביא פרויקטים לכדי שלמות תוך הגנה על האינטרסים של הקבוצה, לצד העצמת תחושת הבטחון והסיפוק של בעלי הזכויות (רוכשים ובעלי קרקע) שהתקשרו עם הקבוצה.

בנימה האישית, תכנית חשובה לא פחות, היא הקמת משפחה בע"ה שאני מאחלת לעצמי עוד השנה". 

נגישות