banner
איתן מעוז // צילום: Jo Perez
איתן מעוז // צילום: Jo Perez

ברנז'ה 38 עם איתן מעוז , איש אמ"ן לשעבר, מייסד ומנכ"ל חברת E.M Global

מדור ברנז'ה 38 מכיר לכם באופן אישי את האנשים שמאחורי העשייה בתחום הנדל"ן ההתחדשות העירונית, תמ"א 38 ופינוי בינוי

מגדילים 01.03.2019

תמונה: איתן מעוז // צילום: Jo Perez

תכירו את: איתן מעוז, בן 45, אב לארבעה ילדים, מייסד ומנכ"ל חברת E.M Global העוסקת ביזמות ובהשקעות בנדל"ן בחו"ל: "כרגע ביוון בלבד, לצורך מיקוד והתמקצעות בזירה אחת, אך הכוונה בעתיד להתפתח למדינות נוספות".

כמה שנים בתחום העיסוק?
שנתיים בתחום ההשקעות בנדל"ן בחו"ל. לפני כן שירתתי במשך 25 שנה ביחידה מבצעית באמ"ן. בפועל אני מוצא שהעיסוק בהשקעות בנדל"ן הוא בעיקר עבודה של אמון בין אנשים, משקיעים ושותפים בארץ ובחו"ל ולכן הייתי אומר בביטחון, שבתחום הזה יש לי יותר מ-20 שנות ניסיון.

מנטור שהשפיע עליך בתחילת הדרך?
אמה בוטין, יזמית, יועצת ומרצה. למדתי ממנה איך לשלב בין ה-DNA הטבוע בי והניסיון רב השנים במערכות אחרות, לבין המשך יצירה ומתן ערך בקריירה הנוכחית, וכן איך לשנות דפוסי פעולה והרגלים ישנים ואיך לפתח דפוסים טובים יותר ומותאמים יותר לעיסוק החדש.

ההישג שאתה מתגאה בו?
הקמת הפעילות ביוון. בתוך חודשים ספורים הקמתי לבד תשתית של פעילות באתונה, תוך כדי למידה מעמיקה של הזירה, הכרות עם קולגות ועמיתים בארץ ובחו"ל והגעה לרמה של התמקצעות והתמחות בשוק הנדל"ן במדינה. אני מאמין שלאחר הניסיון הזה אדע להקים תשתית נוספת דומה בכל מקום בעולם בו אמצא הזדמנויות וערך למשקיעים.

מה הרגע הכי מאושר שהיה לך בתפקיד?
קבלת פניה מ-Family Office, שמתעניין בהשקעות באתונה. הפניה הגיעה לאחר המלצה מפה לאוזן והתאימה לסוג הלקוחות שאליהם אני מכוון: משקיעים פרטיים גדולים, קרנות ורשתות מלונאות.

למעשה אני מקבל מנת אושר גם מכל קבלת פניה של גורמי מקצוע בארץ המבקשים לבחון שיתופי פעולה וכן כל פניה של משקיעים חדשים המתעניינים בהשקעות קטנות יותר.

פניות מעין אלו לבחינת שיתופי פעולה או בחינת השקעות, מגיעות מפה לאוזן או כתוצאה מפעילות רציפה שלי ברשתות החברתיות, שם עיקר הפעילות שלי מתן ערך, ידע וניסיון לקהל המתעניינים. אני רואה בכל פניה כזאת מתן אמון בי מצד המתעניינים ואני חש מחויב כלפיהם באותה המידה.

מה המצב הכי מייאש שנתקלת בו?
לאחר כשני עשורים של התמודדות מבצעית ומורכבת בארץ ובחו"ל במסגרת שירותי הצבאי, למדתי להתמודד עם אתגרים רבים ומגוונים, מבצעיים ובין-אישיים, הניסיון הזה תרם לי בפיתוח חוסן ועמידות בפני מפלות וכן פיתוח יכולת התאוששות מהירה. ולכן, לא נתקלתי עד כה במצב שהייתי מגדיר כמייאש.

כמה שעות מתוך 24 מוקדשים לעבודה?
השאלה הזאת מחזירה אותי לעיסוקי הקודם, בו 24 שעות ביממה הוקדשו לעבודה. כיום אני יכול לומר שלמדתי לשלב במהלך היממה גם חיים אישיים ופרטיים, הקדשת זמן לפיתוח עצמי, למשפחה ולחיי חברה. בפועל מרבית שעות היממה מוקדשות לעבודה בפועל או למחשבות הנוגעות לעבודה. בנוסף אני מתנדב פעם בשבוע בעמותת "צהלה למען הנוער בישראל" ומוצא זמן גם לשירות במילואים.

בית קפה מועדף לקיום פגישות?
קפה לואיז ברמת החייל.

חופשה מועדפת?
כל טיול אורבני, הכולל מסעדות טובות, גילוי ערים בעלות משמעות היסטורית ואמנותית. בכל טיול לחו"ל אני אוהב להכיר אנשים חדשים ודרכם להכיר את התרבות המקומית.

קולגה בענף שאתה רוצה לפרגן לו?
מתן וינר, חבר ושותף לפעילות בקבוצת ההשקעות הראשונה עמה עבדתי לאחר פרישתי מצה"ל. הקבוצה עוסקת בהשקעות בארה"ב, בגרמניה ובבולגריה. מתן משקיע בעצמו ומנהל את פעילות הקבוצה בגרמניה. קיבלתי הרבה השראה מאופן עבודתו המקצועית, פעילותו מול המשקיעים והיושרה המקצועית העומדת כנר לרגליו. גם כיום אני מפנה אליו משקיעים המחפשים להשקיע בכל מקום ברחבי גרמניה.

המלצה לנכנסים לתחום?
להציב את עצמך במקום של מתן ערך אמיתי ומשמעות למשקיעים, על ידי למידה והתמחות גם בתחומים המשיקים לתחום עיסוקך. לא הייתי ממליץ לצמצם את הלמידה רק לתחום העיסוק, והייתי ממליץ להימנע  ממחשבה של נותן שירותים או מוכר מוצרים.


לראשונה: אוניברסיטת ת"א פותחת קורס הכשרה למארגנים בהתחדשות עירונית


להשתתפות במדור ברנז'ה 38 ב"מגדילים" פנו למייל office@magdilim.co.il

לקבלת עדכונים וחדשות בוואטספ >>> לחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

לרשימת 70 המשפיעים בנדל"ן והתחדשות עירונית >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות