banner
הדמיית הסכם הגג לעיריית אופקים

הסכם גג אסטרטגי להכפלת אוכלוסיית העיר אופקים

מעל 14,000 יחידות דיור חדשות, 30% יח"ד קטנות המיועדות לזוגות צעירים

הסכם הגג להכפלת אוכלוסיית אופקים

במסגרת הסכם הגג ישווקו בעיר אופקים 14,436 יחידות דיור כשכבר במהלך השנה הקרובה ישווקו כ-3,200 יח"ד
בשכונת הפארק וברמת שקד

שר האוצר, משה כחלון: "הימים שבהם יזמים וקבלנים שמרו קרקעות וספסרו בהן על גבי הזוגות הצעירים נגמרו"

שר האוצר, משה כחלון, שר הבינוי, יואב גלנט, יו"ר מטה הדיור, אביגדור יצחקי, מנהל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שומרון וראש עיריית אופקים, איציק דנינו, חתמו על הסכם גג בעיר אופקים. הטקס נערך במעמד ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

הסכם הגג כולל 14,436 יחידות דיור חדשות ב-4 שכונות חדשות: שכונת רמת שקד- 1,818 יח"ד, שכונת הפארק- 1,405 יח"ד, שכונת חורשת נח- 1,001 יח"ד, אופקים החדשה- 10,096 יח"ד, ו-116 יח"ד בשכונה הקיימת רמב"ם. במסגרת ההסכם הוחלט על יצירת אפיקי תעסוקה חדשים באמצעות פיתוח אזור התעשייה הדרומי, עוד הוחלט על העברת תקציבים רבים לטובת בניית תשתיות-על וכן לתמיכה בפרויקטים 'ישן מול חדש' במסגרת התחדשות עירונית. כמו כן, התקבלה החלטת ממשלה על סלילתו של הכביש "אופקים-תימן".

מבנים נוספים שיוקמו במסגרת הסכם הגג לעיריית אופקים

עוד במסגרת ההסכם יוקמו גני ילדים חדשים, בית ספר יסודי לטבע וסביבה ויחידת נוער חדשה. בנוסף תוקם קריית ממשלה ובה שלוחות של משרדי הממשלה השונים, מרכז אומנויות חדש, קריית ספורט ובה אצטדיון חדש, אולם ספורט ולצדו מסלולי אתלטיקה מתקדמים, מתחם קאנטרי חדש ובו בריכות חיצונית ופנימית, ספא, חדרי כושר, מגרש מיני גולף ומגרש מיני פיץ'.

שר האוצר, משה כחלון:

"גם בהסכם הגג הזה תהיה עדיפות ברורה לבני המקום. כפי שבעבר קיבוצים ומושבים נהנו מבני מקום, עכשיו גם באופקים, נתיבות, שדרות ואילת ייהנו מהפריבילגיה. במסגרת ההסכם נייצר מקומות תעסוקה איכותיים עם שכר הולם ולא שכר מינימום שיאפשרו לצעירים להישאר כאן ולהשתכר בכבוד. העיר אופקים הולכת לקבל תנופה אדירה עם דגש חזק על הזוגות הצעירים. בהסכם הזה אנחנו דואגים לא רק לדיור. אין דיור בלי צהרונים, בתי ספר ותשתיות מתאימות. במשך שנים רק דיברו על הזוגות הצעירים, היום אנחנו דואגים להם הלכה למעשה – בדיור במחיר הוגן, בצהרונים, בנקודות זיכוי ובהפחתת יוקר המחייה ואנחנו מתכוונים להמשיך במגמה הזאת עם פעולות נוספות".

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט:

"חוסנה של מדינת ישראל נשען על העוצמה הביטחונית, היכולת הכלכלית והלכידות החברתית. היום אנו חותמים הסכם רב חשיבות אשר ישנה את פניה של אופקים והנגב כולו. חיזוק ההתיישבות בדרום הארץ ובאופקים בפרט, משמעם חיזוק חוסנה החברתי של מדינת ישראל. ביטחוננו כחברה יבוא לידי ביטוי ביכולתנו לקדם את פיתוח הפריפריה, לחזק את ההתיישבות ולהניע תהליכים של צמיחה אזרחית נכונה. באמצעות עידוד ההתיישבות  והחקלאות נאפשר את מימוש הריבונות הישראלית בכל חלקי המדינה. אני מודה לשר האוצר משה כחלון על פעולותיו לפתרון משבר הדיור, את התוצאות הטובות רואים בכל רחבי הארץ".

מנהל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון:

"הנהגת העיר הבינה שקפיצת המדרגה של אופקים תתאפשר בזכות הבאת אוכלוסייה חדשה לצד הגדלת שטחי תעסוקה, מסחר ובילוי ובניית מוסדות ציבור. פעלנו כדי לעגן את ההסכם עם ודאות כלכלית עבור העיר תוך הפחתת סיכונים. במסגרת ההסכם פורץ הדרך, נבנה ונפתח בסטנדרטים גבוהים שכונות חדשות לצד חיזוק העיר הישנה. לראשונה, העיר לוקחת על עצמה לבצע את הפיתוח באופן ישיר וללא עזרה חיצונית, שתנהל עבורה את הפיתוח. זהו בהחלט צעד אחד קדימה בדרך הנכונה. ההסכם נחתם בנקודת זמן, בה העירייה מנצלת את הביקוש לדיור. רשות מקרקעי ישראל גאה לקחת חלק במהלך ההיסטורי הזה".

ראש עיריית אופקים, איציק דנינו:

"החתימה על הסכם הגג בין הממשלה לאופקים היא הצהרת מחויבות של הממשלה לאופקים, לנגב, ולתושביו. פיתוח הנגב מטיב עמנו אך הוא משרת מטרה לאומית, גדולה מאתנו. הסכם הגג בעיקרו הוא הקמת שכונות חדשות, קידום תשתיות בקצב מזורז, בניית מוסדות ציבור חדשים, ובחידוש תשתיות בשכונות הוותיקות. אני מאמין שהעיר אופקים בדרך להיות עיר עצמאית ומשגשגת, גם בזכות ההשקעות הרבות".

הסכם הגג הוא המשך ישיר של תכנית שר האוצר להגדלת היצע הדיור, הסכם זה מספק לרשות המקומית את האמצעים והגיבוי הממשלתי להקמת שכונות ענק של אלפי יחידות דיור. מודל זה בא לענות במהירות יחסית על הצורך ההולך וגובר בקרב הציבור והזוגות הצעירים לדיור זמין. הסכמי הגג רותמים מראש את כל משרדי הממשלה הרלוונטיים לשיווק זמין, ממוקד ואפקטיבי באזורי הביקוש, בשיתוף הרשויות המקומיות שעמן נחתמו ההסכמים.

הדמיות: רשות מקרקעי ישראל

מי יהיו 70 המשפיעים לשנת 2023?

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות